• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
il_iliev - напреднал
Имам сериозен проблем с твърдият диск и се нужда от помощ и съвет. Диска е Seagate SATAII 500GB. Не се открива като устройство и издава звук като скърцане. Имам много инфоамция на него и данни, които не искам да губя. Какво бихте ме посъветвали да направя и има ли начин с някаква програма да се опитам да изтегля информацията от диска?
hidrazin - майстор
Бих те посъветвал друг път да не държиш ценна информация и данни само на един диск.
Ако сега се е разскърцал го пиши бегал, освен ако информацията наистина е важна и имаш едни 300-400-500 и повече лева.
:partyman:
P.S. И да не забравя - не прави никакви интервенции и опити с него.
Това окончателно скапва диска или цената за извличане на информация става Х2 Х3 и повече пъти.
Просто му изключи захранването и решавай какво ще го правиш.
plamen6703 - майстор
il_iliev написа:
Имам сериозен проблем с твърдият диск и се нужда от помощ и съвет. Диска е Seagate SATAII 500GB. Не се открива като устройство и издава звук като скърцане. Имам много инфоамция на него и данни, които не искам да губя. Какво бихте ме посъветвали да направя и има ли начин с някаква програма да се опитам да изтегля информацията от диска?
Като изключим, че диска ти образно казано е голям боклук и тия дискове създават проблеми, основният проблем си го създал сам. Ценна информация се съхранява поне на три различни места, ако наистина е ценна и държиш на нея.
Опитвал ли си да си правиш опити с този диск или в момента на отказ си приключил и си оставил нещата така както са се случили?
Където и да занесеш диска никой не може да ти гарантира, че ще успее да ти реши проблема.
il_iliev - напреднал
Това за пазене на информацията го знам. На диска имам около 150 гб информация, която имам на още едно място. Проблема е, че има около 12 гб информация, която не съм дублирал на друго място.
Става дума за две папки от диска, които могат да се изтеглят много бързо, ако диска заработи за кратко. Диска след това не ме интересува, отива в коша за отпадъци.
По диска не са правени никакви опити да се поправя, само съм пробвал няколко пъти дано заработи. Някакъв вариант за самостоятелни действия имам ли?
plamen6703 - майстор
Щом имаш 12 GB информация, която искаш да спасиш, значи не знаеш как се пази ценна информация :wink: Помисли имаш ли друг вариант да възстановиш информацията без въпросният диск, прецени колко ти е ценна и какви затруднения / ако има такива/ ще ти създаде липсата на тази информация... и вземи решение дали ще търсиш специализирана помощ или ще се лишиш от тази информация...
Варианта за самостоятелни действия е вариант за гарантирано изгубена информация от диска!
il_iliev - напреднал
plamen6703 написа:
Щом имаш 12 GB информация, която искаш да спасиш, значи не знаеш как се пази ценна информация :wink: Помисли имаш ли друг вариант да възстановиш информацията без въпросният диск, прецени колко ти е ценна и какви затруднения / ако има такива/ ще ти създаде липсата на тази информация... и вземи решение дали ще търсиш специализирана помощ или ще се лишиш от тази информация...
Варианта за самостоятелни действия е вариант за гарантирано изгубена информация от диска!
Имате л.с.
hidrazin - майстор
il_iliev написа:
Имате л.с.
:-D Едва ли л.с. ще ти спаси тези 12 GB информация...
А дано... и а дано да кажеш дали са ти ги спасили.... :?
:partyman:
il_iliev - напреднал
Нямам избор, ако не опитам със сигурност ще остана без тази информация.
infomar
Преди да го хвърлиш опитай един последен начин, който на майтап ми оправи един външен твърд диск от 2 ТБ. и вече трета година ми работи без проблем.

Просто почукай с него по масата, но не твърде силно - от ляво, от дясно, горе, долу... и после го включи. Дано силата в този момент бъде с теб :partyman:
Може нещо случайно да се е разместило в него.....
petromaniq - специалист
Като му паднат главите освен в собствената си да го трака - друго не виждам. Или да го прати на фирмата(с предварително учтиво запитване възможно ли е или не и с какви разходи) за експертна интервенция... току виж поели разходите даже и за нов.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Проблем с твърд диск" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: