• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
zz_stefanov - майстор
toolegittoquit написа:
il_iliev написа:
Това е човека който ми реши проблема с диска и сигурно разбира много повече от теб от компютри и техника
Значи не е бил истински проблем. Аз ги "ремонтирам" на ниско ниво. А той най-вероятно го е закарал на някой познат...
Наистина трябва да си много тъп, след всичко което изсра да продължаваш да пишеш.
torbalan - Дървен философ
infomar написа:
...Всички подобни обществени сървъри са длъжни да предоставят неограничен достъп до съответните органи, а други си влизат след подобаващо заплащане....
Май ти е хоби да плещиш глупости на едро...
Това го казвам, като собственик на "обществен сървър" :)
infomar
Кой е този твой честен "обществен сървър", или си се събудил с отвити крака :?:
ВЕрваш ли си в това което пишеш?

п.с.
Всички хостинг компании и доставчици на каквито и да са интернет услуги, трябва да предоставят достъп и информация при поискване след съдебно разрешение..... А бе какво съм седнал да ти отварям очите. Вземи се ограмоти по законодателството ни.

'Противозаконно искане за трафични данни от МВР'
http://www.gatchev.info/blog/?p=963
torbalan - Дървен философ
infomar написа:
Кой е този твой честен "обществен сървър", или си се събудил с отвити крака :?:
ВЕрваш ли си в това което пишеш?...
Абе, дебил прост, виж сайта от подписа ми...

И да те светна - след съдебно решение си длъжен да ме пуснеш в спалнята си... А не само да предоставиш информация, но това е СЛЕД съдебно решение, а не по принцип...

И земи намали плещенето на глупости.
infomar
torbalan написа:
infomar написа:
Кой е този твой честен "обществен сървър", или си се събудил с отвити крака :?:
ВЕрваш ли си в това което пишеш?...
Абе, дебил прост, виж сайта от подписа ми...

И да те светна - след съдебно решение си длъжен да ме пуснеш в спалнята си... А не само да предоставиш информация, но това е СЛЕД съдебно решение, а не по принцип...

И земи намали плещенето на глупости.
Дебил ще викаш на синът си а не на мен. А бе вие в АЕЦА все такива ли сте... как не е гръмнала до сега. И от токове.... цени не разбираш.... от кВо ли разбираш освен от това да обиждаш съфорумците си... явно се смяташ за голям началник:?


п.с.
Правя разлика между сайт и СЪРВЪР на който се хостват сайтове... ама то глупостта по хората ходи.....

Що си нарекъл произведението си САЙТ а не сървър бе умнико :?

Изображение



Явно не си ходил на училище или си завършил ПУЦ. Учи се безплатно.. :
Сървър (на английски: server) e термин, който има две тясно свързани значения:

Сървърът е компютърна програма, която предоставя услуги на други програми, наречени в този контекст клиентски софтуер (Client). Сървърът стартира като услуга, която обслужва заявки на други програми („клиенти“), които могат, а могат и да не бъдат стартирани на същия компютър.
Сървърът е също така компютър, стартиращ сървърен софтуер и предоставящ една или повече услуги (като например хост) на други компютри в същата мрежа. В повечето случаи хардуерните изисквания към този компютър са по-високи от изискванията към хардуера на стандартния настолен компютър, който не функционира като сървър. В допълнение, може да има специални изисквания за архивиране и др.

Днес, този термин се използва най-вече за завършени компютърни системи. Една такава софтуерна/хардуерна система представлява софтуерна услуга, стартираща на специално предназначен за нея компютър. Това са например сървър база данни, файлов сървър, mail сървър или print сървър.
Най-често използваните от потребителите сървърни приложения са:

Пощенски сървър (email server, например sendmail)
Уеб сървър (web server, например Apache)
Сървър за управление имената на домейните (DNS сървър - сървър, който преобразува името на хоста (HostName) в уеб адрес (IP адрес, например BIND).)
Сървър за база от данни (database server, например Microsoft SQL Server)
Файлов сървър (file server, например FTP, SSH, или NFS)
Сървър за приложения (application server, предоставящ различни приложения и обслужващ клиенти, например чрез XML)
Прокси сървър - действа като посредник за исканите от клиентите ресурси/услуги от други сървъри. Клиентът се свързва с прокси сървър, като изисква някои услуги, като пример: файл, връзка, уеб страница, или други ресурси, достъпни от друг сървър. Прокси сървърът проверява заявката в съответствие със зададени правила за филтриране. Той дефакто скрива стоящите зад него компютри.
Медиен сървър (media server, специализиран компютърен уред (хардуер с фърмуер) или специализиран приложен софтуер на сървър приложения, вариращи от клас професионални машини до клас домашен масив-памет за съдържание, обикновено видео по заявка VoD)
Активна директория - услуга за управление на мрежови ресурси, заложена в основата на Microsoft Windows. Технологията на АД е базирана на стандартни интернет протоколи и определя съответствието между имена на хостове и адреси, като използва DNS и организира група от компютри в Windows домейн.
torbalan - Дървен философ
infomar написа:
...
Що си нарекъл произведението си САЙТ а не сървър бе умнико :?
...
И сървърът е мой...
На него се хостват още няколко сайта...

Сега спокойно ли ще спиш?
toolegittoquit - майстор
torbalan написа:
И сървърът е мой...
Сървър е софтуер за предоставяне на услуги. Сървър се нарича и хардуерът, на който се изпълнява софтуерът за предоставяне на услуги. Също така има и разлика в timeslice-а между server и client конфигурацията на операционна система.
И да си оставиш поверителна информация на някакъв сървър някъде там в Интернета, надявайки се на коректност от човек, който не познаваш е абсурдно.
zz_stefanov написа:
Наистина трябва да си много тъп, след всичко което изсра да продължаваш да пишеш.
Точно защото знам какво пиша взе да ме хваща страх от корифеи, които могат всичко. Направо го виждам как Пламен вади плочите на харддиска в бяла стая и ги закача на оборудване за стотици хиляди, за да ги прочете. Или пък Пламен има сервизната документация и познава фърмуъра на всяко устройство на достатъчно добро ниво, за да може да го манипулира на ниско ниво.
А другото, което мразя е нещо да се комерсиализира. Напоследък се навъдиха доста профили с по 1-2 мнения, които все си търсят майстор на ЛС и все намират Пламен. За мен това ми звучи като някаква схема. Усещам нещо нередно тук. Освен това, че както го нямаше от регистрацията му през 2009, Пламен реши да влезе във форума да припечели нещо. :?
torbalan - Дървен философ
toolegittoquit написа:
...
И да си оставиш поверителна информация на някакъв сървър някъде там в Интернета, надявайки се на коректност от човек, който не познаваш е абсурдно.
...
Ами да ти кажа - аз на гугъл имам доверие... На платените хостинги - също...
Не знам кое ти е абсурдно...

Ти сигурно си държиш парите в къщи в сейф, а не в банките - защото нямаш доверие в услугите предлагани от тях....
toolegittoquit - майстор
torbalan написа:
Ами да ти кажа - аз на гугъл имам доверие... На платените хостинги - също...
Гугъл постоянно ти точи лична информация, която предоставя и на трети страни, за да може да ти "персонализира рекламите" и да ти било подобрило "потребителското изживяване". А ако банките са като КТБ, парите наистина ще си ги държа в буркани. Аз се разплащам без това предимно в кеш.
zz_stefanov - майстор
toolegittoquit написа:
torbalan написа:
И сървърът е мой...
Сървър е софтуер за предоставяне на услуги. Сървър се нарича и хардуерът, на който се изпълнява софтуерът за предоставяне на услуги. Също така има и разлика в timeslice-а между server и client конфигурацията на операционна система.
И да си оставиш поверителна информация на някакъв сървър някъде там в Интернета, надявайки се на коректност от човек, който не познаваш е абсурдно.
zz_stefanov написа:
Наистина трябва да си много тъп, след всичко което изсра да продължаваш да пишеш.
Точно защото знам какво пиша взе да ме хваща страх от корифеи, които могат всичко. Направо го виждам как Пламен вади плочите на харддиска в бяла стая и ги закача на оборудване за стотици хиляди, за да ги прочете. Или пък Пламен има сервизната документация и познава фърмуъра на всяко устройство на достатъчно добро ниво, за да може да го манипулира на ниско ниво.
А другото, което мразя е нещо да се комерсиализира. Напоследък се навъдиха доста профили с по 1-2 мнения, които все си търсят майстор на ЛС и все намират Пламен. За мен това ми звучи като някаква схема. Усещам нещо нередно тук. Освен това, че както го нямаше от регистрацията му през 2009, Пламен реши да влезе във форума да припечели нещо. :?
Ми не намират теб, щото не можеш да я свършиш. Дали само ти "знаеш за какво става въпрос".
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Проблем с твърд диск" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: