• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Kokar - специалист
nikolov333 написа:
И колко пари ти излезе спасяването..?
Около 100 лв. би трябвало да излезе, освен ако не е "специален" случай.
Авторът може да сподели къде си е решил проблема. Да е в помощ и на други...

За София мога да гарантирам за една фирма.
Ако някой се интересува - на лични.
Аз също имам няколко десетки хард диска и съм постигал успехи със смяна на платки, но както се казва, всяка коза.....
toolegittoquit - майстор
Kokar написа:
Аз също имам няколко десетки хард диска и съм постигал успехи със смяна на платки, но както се казва, всяка коза.....
Смяна на една платка с друга от един модел твърди дискове обикновено не работи. В паметта на контролера има записани сервизни параметри, които трябва да се знаят и да се модифицират. Дори вътре в серията те се разминават доста често. :)
Например, листите с грешки по твърдият диск - фабрични или възникнали в процеса на работа се записват във flash-а, който се намира на платчицата на диска. :)
Понякога, със самата замяна на една платчица с друга, ако дисковете се разминават по партиди, може да нанесе повече поражения на информацията на плочите, отколкото е имало преди. :sad:
velas - специалист
Сякаш става дума за файлове със световните тайни... Айде стига глупости!
Всеки си има файлове, които са ценни само за него си! Локален хард, външен хард и cloud (ако трябва и 2-3) са предостатъчни за целта!
infomar
velas написа:
Сякаш става дума за файлове със световните тайни... Айде стига глупости!.....!
Хйде стига глупости, сякаш никой не е чувал за индустриален шпионаж, за лични тайни, нали целта на тези "облаци" и виртуални места е някой "хора" по всяко време да имат достъп до тази информация. Коя свястна фирма ще си сложи истинската ценна фирмена тайна на такива места - само подлъганите от такива като... Всички подобни обществени сървъри са длъжни да предоставят неограничен достъп до съответните органи, а други си влизат след подобаващо заплащане. Което не става с пари, става с много пари.
Има много работещи към подобни фирми, които работят в къщи определени проекти, а и такива леваци като мен, дето имат записани на диск няколко терабайта филми и серияли свалени с цел лично ползване, защото не знам в кой момент ще спрат замундата или подобните тракери, докато повторя нещо, минават години... знам, че е незаконно но си го правя само за себе си и в къщи. Нищо не разпространявам, но ходи обяснявай на онези с каскетите, че бялото е бяло. Що да го качвам някъде другаде - да си имам проблеми ли?
Това с архивирането е проблем, но хората са измислили как да става професионално и не е необходимо да откриваме топлата вода. По-добре да инвестирам 1000 лева, но да знам, че после няма да изгубя информация, която за мен е била труд в събирането и години.
il_iliev - напреднал
toolegittoquit написа:
plamen6703 написа:
Не се обаждай от коневръза!
Не се обаждай за компютри, защото тук вече ще си намериш майстора. Трольо. :lol:
Това е човека който ми реши проблема с диска и сигурно разбира много повече от теб от компютри и техника :)
Реших какъв диск да си купя за съхранение на информацията. Благодаря на всички за съветите проблема ми е решен.
torbalan - Дървен философ
toolegittoquit написа:
... А сървърите да не бяха от дефектната 7200.11 серия? :-D ...
WD бяха, но какво значение има?

RAID масива беше така направен, че дори 2 да бяха изгорели, нямаше да загубим информацията.... Е, изгоряха три...

Да разчиташ на случайността да те пази ми се вижда глупаво...
zz_stefanov - майстор
il_iliev написа:
toolegittoquit написа:
plamen6703 написа:
Не се обаждай от коневръза!
Не се обаждай за компютри, защото тук вече ще си намериш майстора. Трольо. :lol:
Това е човека който ми реши проблема с диска и сигурно разбира много повече от теб от компютри и техника :)
Реших какъв диск да си купя за съхранение на информацията. Благодаря на всички за съветите проблема ми е решен.
Тинки, трябва да си много не умен, за да продължаваш да се цепиш из форума.
Keresteliev - специалист
zz_stefanov написа:
... трябва да си много не умен,.....
Разправят, че било за цял живот!

:sad:
toolegittoquit - майстор
il_iliev написа:
Това е човека който ми реши проблема с диска и сигурно разбира много повече от теб от компютри и техника
Значи не е бил истински проблем. Аз ги "ремонтирам" на ниско ниво. А той най-вероятно го е закарал на някой познат...
Keresteliev - специалист
toolegittoquit написа:
...... А той най-вероятно го е закарал на някой познат...
Това ти го говорят звездите или хвърля боб?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Проблем с твърд диск" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: