• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
plamen6703 - майстор
И аз не ползвам антивирусна, а фризер само за хранителни продукти ползвам, също съм "компютърджия" от времето, когато нямаше по българските земи „джамове“, а само DOS :wink: !
nikolov333 - майстор
Имиджите са убавина, ама с тия крипто-вируси преди време бая се наплаших.. Няколко мои клиенти ги криптираха и ако бизнеса ти е свързан с пари си боли..
Antonii - майстор
Ако ползвате интернет банкиране на дадения компютър и фризера няма да ви спаси.
BLUEPUPIL-2 - специалист
пон дек 16, 2019 4:27 pmplamen6703 написа:
И аз не ползвам антивирусна, а фризер само за хранителни продукти ползвам, също съм "компютърджия" от времето, когато нямаше по българските земи „джамове“, а само DOS!
Да не объркваме аудиторията. Явно е, че не иде реч за леден шкаф, а за rollback software.
пон дек 16, 2019 6:51 pmnikolov333 написа:
Имиджите са убавина, ама с тия крипто-вируси преди време бая се наплаших.. Няколко мои клиенти ги криптираха и ако бизнеса ти е свързан с пари си боли.
Ако си държиш файловете на РС-то, дето е закачено за www, дори да са бекъпвани или синхронизирани на NAS, външен диск или друго PC в мрежата и периодично бъркаш там от заразеният комп, работата я пиши бегала.
пон дек 16, 2019 6:54 pmAntonii написа:
Ако ползвате интернет банкиране на дадения компютър и фризера няма да ви спаси.
Да така е! За тази работа, трябва нагиздена машина, която се включва в нета само когато се прави банкирането. Когато се включи в глобалната мрежа, не се прави нищо друго, освен гореспоменатата задача, останалото време е unplugged/disabled. И много се внимава преди да се цъкне на нещо.
nikolov333 - майстор
Те сега повечето и-нет банкирания минават с допълнителен код или смс оторизация, та мисля, че не е елементарно за разбиване, но информацията в случая е най-ценното, което можеш да загубиш при криптиране.. Ето нещо скорошно по темата с крипто-вирусите.. https://www.dir.bg/it/tehnologii/nyu-or ... kiberataka
hidrazin - майстор
вт дек 17, 2019 11:54 amBLUEPUPIL-2 написа:
... дори да са бекъпвани ...
Ми аку съм си направил backup на магнитна лента?
:partyman:
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт дек 17, 2019 7:22 pmhidrazin написа:
Ми аку съм си направил backup на магнитна лента?
:idea: Живота на LTO Tape-па е около 100 записа, после постепенно деградира. Затова се ползва за архиви, а не за бекъпи. За цената да не говорим, 2.5ТВ-над 2000$; 6TB-3000$. :shock: :rolleyes:
:idea: Можеш да запишеш видео, как кримпваш мостоваци и да го съхраниш на магнитната лента за около 30 години. :lol: =D>
hidrazin - майстор
ср дек 18, 2019 11:48 amBLUEPUPIL-2 написа:
... как кримпваш мостоваци ...
Мостоваци не съм барал едно 10-тина години.
Както и не живея и никога няма да живея в кочини от джилязо... :lol: :lol: :lol:
:partyman:
kr1100 - майстор
пон дек 16, 2019 6:54 pmAntonii написа:
Ако ползвате интернет банкиране на дадения компютър и фризера няма да ви спаси.
От какъв зор тази параноя ?? Или банката е некадърна?
От 2008г имам банкиране и досега не съм имал проблеми, а и компа не се използва само за едно банкиране.
Antonii - майстор
Започнете да ровите по сайтове със съдържание за възрастни и да отваряте електронни писма с неясно съдържание, и това последното вече няма да е така.
И при това положение банката няма да е виновна за нищо, колкото и да е кадърна.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Препоръчайте сносна безплатна антивирусна програма за WIN7." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: