• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
petrov_be - специалист
Здравейте
купих си комп Packard Bell EasyNote MX67-P-025, но НИЩО НЕ РАЗБИРАМ от компютри. Месец по-късно се случи нещо ....не знам какво
може би някакъв вирус :? търсих някой който да го оправи но тук в брюксел не намерих българин който наистина да знае какво прави..е дойде един ''спец'' и каза ще сменяме windows-са, ок но се оказа че нямам никакав диск в комплект с комп-ра....е това не било проблем той имал някакво XP нямало знач. какав е windows-са...ок инсталирай казах аз :datz: :datz: :datz: и започнаха проблемите ....след 10 часа ровене из комп-ра ме заряза с неработеща видео карта,bluetooth,wif-i, бутон eco webcam,micr..............днес след няколко месеца ровене из интернет и след няколко преинсталирания на windows-са(това вече знам как се прави)
не ми рабти работи видео картата NVIDIA GEFORCE'GO 7400
в магазина ми казаха че трябвало да си запиша windows-са на диск след като сам го вкл. първият път :? а аз откаде да знам как....е с една дума не ми признават гаранцията...защо не отидох веднага там...зле съм френския...
сега след като имам кода на windows-са който имах преди ако инсталирам някаква VISTA ще е ли всичко наред, а и от каде да наря тази VISTA освен от магазина тук е от 100 до 500 евро
velsi - Почетен майстор
Виста може и да ти намерим, ама тогава съвсем ще омажеш нещата. По-добре иди на сайта на Nvidia http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp изтегли си драйвера за картата, който ти трябва, махни преди това всички предишни драйвери и го инсталирай. Няма причина да не стане.
petrov_be - специалист
направих го веднъж по-време на инсталацията ме пита дали да продължи понеже не е проверено за съвместимост аз продължих и всичко блокира после наново инсталирах XP-то
изтеглих няколко висти от ареса но до тук с моите познания :roll: пише че са със всички кодове+крак и тем подобни , но нищо не вдявам може ли да ги пратя на някой които разбира и да се направи нещо :?:
velsi - Почетен майстор
По принцип ако Уиндолса на си оправи сам нещата драйверите се оправят след инсталацията. Но трябва да е точния драйвер за съответния модел карта и да си махнал предишните драйвери. И аз съм имал ядове с видеокарти и обикновено не става от първия път, но това е начина.
petrov_be - специалист
ок но защо не намирам драйвер за GEFORCE'GO 7400 има 7800/7900
velsi - Почетен майстор
Честно казано не знам. :? Виж какво пише на самата карта (на платката) ако не става дума за лаптоп разбира се. Може би точния модел е друг. И аз забелязах, че няма 7400.
п.п. Сега видях, че наистина е лаптоп... гадно... На сайта на Packard Bell ходи ли да видиш?
petrov_be - специалист
ходих нищо.....възможно ли е тази моя карта да работи само с виста или по ново хп
на залепения на комп-ра стикер пише geforce'go 7400
velsi - Почетен майстор
Слагай драйвера за 7-ма серия Windows XP. Трябва да стане. Но преди това махни всякакви стари драйвери, особено на Nvidia ако има.
petrov_be - специалист
velsi написа:
Слагай драйвера за 7-ма серия Windows XP. Трябва да стане. Но преди това махни всякакви стари драйвери, особено на Nvidia ако има.
благодаря ти velsi пак нищо, но както казах аз не разбирам от компютри и явно в това е целият проблем. кото се върна в бг. ще намеря някой който да го оправи
galin.com - специалист
Да трябвало е внимателно при първото включване да видиш какво те пита. Точно там предлага да си направиш резервно копие на уиндоуса. Ако не си форматирал с новите уиндоуси има някакъв шанс на харда да има заделени около 6 гигабайта с операционна система за възстановяване но как ще я извадиш трябва да прочетеш от ръководството.
Съвет: НЕ интсталирай Vista на тази машина. Ще имаш доста повече проблеми откъм съвместимост на драйвери и хардуер. Поне не е сега момента може би след около година. Още един съвет: не знам кой е сервиза, но гаранцията се отнася само до хардуер, като допълнителна услуга можеш да ги помолиш да ти направят едно огледално копие от харда такъв лаптоп (ако още се продава) на твоя хард.
При това положение се връщаш в изходна (заспала) точка и започваш от натискане на POWER бутона. Ако обаче те отрежат ти остава варианта с чист уиндоус + доста играчка за драйвери (предполагам няма да е само видеокартата а и WLAN и нещо друго дори). В тоя случай си изтегли една програма за диагностика (EVEREST ще ти свърши работа) с която да разбереш какви точно модули има и да им търсиш точните драйвери. За видеокартата се огледай внимателно за някоя буква, че тия мобилните са малко различни заради споделената памет. Мисля че точния ти модел е GF 7400 GO и е с технологията турбо кеш.
Пробвай и успех. Действай смело, хардуера трудно ще го повредиш така, а и ще натрупаш опит.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: