Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
ig_ivanov - специалист
Струва ми се, че за 15лв диагностика и 180лв ремонт, rentdress са го хлъзнали по пързалката. Чипсет почти не изгаря, не и без външна намеса. Освен това- Intel-ските чипове не се презапояват (щото умират окончателно), а се сменят с нови. Смяната им се прави по доста специфична технология и ако наистина е ставало въпрос за това- наистина се получават едни 150-180лв за чипа+ремонта, но 15лв за диагностиката означава, че дъното са го включили и са видели, че не "светва" екрана. Предполагам, че нито за измервали напрежения, нито са проследили някакви сигнали по самата платка. За случая може да се окаже (НЕ Е при мен дъното- само предполагам вариант), че е заминала вградената мрежова карта или е окъсило някое USB. Е- възможно е и да е процесора, особено ако е включван в движение кабел за връзка с телевизор.
Във всичките случаи диагностиката/ремонта на такава платка по форумите, с дефект "не пали", се доближава до ясновидството.
plamen6703 - майстор
Процесора е най-малко вероятно да е дефектен в неговият случай!
Няма уважаващ себе си сервиз, който да приеме "разкулачен" компютър, лаптоп или каквато и да е техника в насипно състояние.
Рисковете от такива действия са неоправдани и не е професионално някой да разглоби нещо и да ти го донесе в "бохчата" за ремонт и сглобяване.
Може да при разглобяването да е "смлял" нещо и контрата остава в сервиза поел ремонта. За това всичко, което се приема за ремонт се приема в сглобено състояние, прави се оглед, описват се видимите дефекти /ако има такива/, оглежда се за липси и т.н...
Интелските чипове, както и други чипове се презапояват и се сменят с нови според ситуацията.
petromaniq - специалист
А как се "диагностицира чипсет" че и какъвто и да чип без специализиран стенд - демек заводски условия, а на кой ще му се изясни аджеба дали не е нещо около чипа? Кой ще се занимава с глупости. Ми то всеки друг елемент неотговарящ на заявките за прекъсване може да е причина да не "запали" дъното. Процесора работи ли, опознава ли го биос....варианти многоо.
BlackBox - специалист
plamen6703 написа:
Сега е отпускарско време, ще мисля за работа чак след трети септември, ако не си направил "паиката" до тогава и не си настъпил с крак това "дъно"... пиши...
Като е отпускарско време, ако обичаш не спами по темите да си търсят всички сервизи. Искрено се надявам и че не почиваш в Бургаско.
plamen6703 написа:
Интелските чипове, както и други чипове се презапояват и се сменят с нови според ситуацията.
Интелските чипове не се презапояват. Обикновено ако дефектира интелски чип, няма какво да го сваляш, да подменяш припоя и да го запояваш. Интелските чипове изключително рядко дефектират, но стане ли дори само топлината необходима да се свали ще го довърши.
Последна промяна от BlackBox на вт юли 25, 2017 10:57 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 написа:
rentdress написа:
plamen6703 написа:
Поне имаш "хоризонт" да знаеш какво се случва с "дъното" :)
Цените няма смисъл да ги коментираш, не ти харесва цената, не ремонтираш при тях.
Нещо във връзка със сменените от теб кондензатори казаха ли ти?
За една паика на чипсет са много кинти. нищо не са казали за кондензаторите като оригиналните са. ако си от от сф искаш ли да му шариш един поглед може копелетата да товарат нарочно.
Ти казваш, че са много парите за "една паика", ако ти предложа тия пари можеш ли да направиш тази "една паика" :wink:
Сега е отпускарско време, ще мисля за работа чак след трети септември, ако не си направил "паиката" до тогава и не си настъпил с крак това "дъно"... пиши... :partyman:
Нямам кинти за ново дъно да съм го сдъфкъл това. дай няква оферта за тва дъно да знам да чакам ли септември.плс.
Бат Пламене компа цепи мрака от сутринта сичко е ток и жица :rock: :rock: :rock: мого ти благодаря :supz: :supz: :supz:
nikolov333 - майстор
viewtopic.php?f=24&t=57805#p873777
То хубаво, че е ток и жица ама пиши и кво му имаше да знаем на наще дъна, кво да сменяме като не палят монитора, че и аз обичам да сменям кондензатори..
kosata - специалист
nikolov333 написа:
viewtopic.php?f=24&t=57805#p873777
То хубаво, че е ток и жица ама пиши и кво му имаше да знаем на наще дъна, кво да сменяме като не палят монитора, че и аз обичам да сменям кондензатори..
Ясна е работата,пак през лични е минал ремонта.Няма какво да питаш!
Братлета не знам какво е било. Поисках от пича да ми напраи цена и го пратих за ремонт. Гложди ме да надникна как е сменен чипсета :snakeman: ама има лепенка с гаранция. след 3 мес ше погледна за сега е огън :supz: :supz: :supz:

Тема "Дъно MSI Z87M не пали компютъра" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: