Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Здравейте компютъра ми спря да работи дъното е дефектно. Смених всички кондензатори и пак не пали. Някой може ли да каже какво друго да видя и смена. На други дъна като учиста кондензаторите и тръгват.
hidrazin - майстор
rentdress написа:
Някой може ли да каже какво друго да видя и смена.
Дъното.
:partyman:
kosata - специалист
hidrazin написа:
rentdress написа:
Някой може ли да каже какво друго да видя и смена.
Дъното.
:partyman:
Изпревари ме с правилния отговор!!! :)
plamen6703 - майстор
rentdress написа:
Здравейте компютъра ми спря да работи дъното е дефектно. Смених всички кондензатори и пак не пали. Някой може ли да каже какво друго да видя и смена. На други дъна като учиста кондензаторите и тръгват
Виж за сервиз за ремонт на компютърна техника и остави компютъра за ремонт...След смяната на кондензаторите дъното може изобщо да не подлежи на ремонт, но там ще ти кажат с колко ти е изгорял джоба :-D
За сервиз и аз знам ама има ли вариант аз да видя и нещо да смена. От какво може да не пали монитора за това питам. Не е от захранването пробвано е.
plamen6703 - майстор
rentdress написа:
За сервиз и аз знам ама има ли вариант аз да видя и нещо да смена. От какво може да не пали монитора за това питам. Не е от захранването пробвано е.
Да се огледаш за сервиз да си сигурен, че е "дъното". Да огледаш по сайтовете за друго "дъно" /това вероятно си го съсипал/, което поддържа същият процесор, да подсигуриш необходимата сума и обезателно смяната на дъното в сервиз.
miroki - майстор
Дъното го пали Биоса. Ако мостовете са здрави и има нещо в процесора.
plamen6703 - майстор
Последното нещо, което може да е причината / много рядко дава такъв дефект/ е процесора :wink:
hidrazin - майстор
Общо взето темата е тъпа.
Тези "конднзаторджии" като питащия си нямат никакво понятие от ремонт... Па и не е много на ти с българския език...
Дънцето не е чак толкова старо и лошо и си заслужава ремонта (ако е възможен и рентабилен) .
Но определено ремонта не е във възможностите на питащия. :-D
:partyman:
P.S. Често в такъв ремонт много помага снимка с термокамера дето има добра резолюция...
plamen6703 написа:
Последното нещо, което може да е причината / много рядко дава такъв дефект/ е процесора :wink:
Каде според теб е дефекта и какво да пробваме?

Тема "Дъно MSI Z87M не пали компютъра" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: