• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
zdravcho - специалист
Харддиска на компютъра дава сериозна заявка, че иска да излиза в пенсия. Ще трябва да се взема нов. Чуденката ми е какво да взема WD, Seagate или пък нещо друго. Ако има някой на ясно със ситуацията на пазара на тези неща в момента ще се радвам да сподели информация, съвети препоръки.

П.П. Диска не е системен а само за сторидж
hidrazin - майстор
WD - черен. По изключение син. В никакъв случай зелен!!!
:partyman:
P.S, Мислил ли си за SSD ???
montoya - майстор
За сторидж не му е нужно ССД. Не че няма да е по добре с него, но не е е нужно, а терабайт ССД си е камара пари
redbox - специалист
За избор между WD и Seagate - избери WD.
За самия WD, определено черен, но са с една идея по-шумни, ако е от значение за теб. Ако не - червен.
В краен случай син.
SSD е скъпо удоволствие за сторидж, но ако може да си го позволиш, е отлично.
ig_ivanov - специалист
За "сторидж" се взема диск с най-голяма гаранция. От споменатите WD Black (черен) е с такава- 5г. Ако данните са важни- вземат се поне два. Имайте и предвид, че си купувате само твърд диск, не информацията върху него. Гаранционната смяна на диска ще ви е най-малкия проблем, ако в него са ви снимките или счетоводството от 15г назад. Както казва един колега: дисковете са два вида: повредени и такива, които ще се повредят.
zdravcho - специалист
Хидра, аз за това писах П.П. че не е за системен, а само за съхранение на данни. Голямо SSD за съхранение както казва
montoya написа:
Не че няма да е по добре с него, но не е нужно, а терабайт ССД си е камара пари
. Въпросния дето иска да се пенсионира е WD зелен. До колкото имам спомен изпадна от някъде за малко пари(беше си нов, запечатан, от някакъв бартер) и реших да рискувам ама нА 3-4години и толкова. Освен тези двете марки нещо друго? Хитачи, Тошиба
plamen6703 - майстор
WD Black е добър и качествен избор, но правото на избор е на купувача....
BlackBox - специалист
Аз лично имам резерви към WD. Дънели са се на няколко машини поредно по 3-4 WD диска.
В момента в класациите на надеждност нещата стоят така
HITACHI/HGST
Seagate
Western Digital
Общо взето обаче всичко е на късмет. Умирали са ми Seagate, преди години много умираха Hitachi, сега вече много по-малко, а WD винаги е бил с единия крак в гроба за евтините серии. Black са по-добри...Или някой жълта серия Enterprise..
miroki - майстор
И аз явно съм изкючение. Най-много повредени WD, най-малко Seagate (включително новите им Samsung) . Maxtor и Hitachi по средата.
zdravcho - специалист
Един познат, който се занимава уж със сервиз на компютърна техника ми препоръчваше нещо от NAS серията на Seagate, защото до сега в неговата практика със Seagate имали най-голяма успеваемост при възстановяване на данни от повреден диск. Викам му, абе по-добре да не се стига до възстановяване на данните. А като по-прегледах малко инфо от нета за последните години Seagate май водят с по-голям процент дефекти. Наистина Хитачи ги дават пък с най-малък процент дефекти, амааааа май ще е черен WD :? То последно време нещата не ги правят както преди, работата е на късмет какво ще ти се падне, като бръкнеш в торбата. Лошото в случая е, че както каза колегата купуваме само устройството, не и информацията на него. Дори и да има 10г. гаранция, ще ти сменят с нов диска, ама за информацията една студена :drinkers:
  • 1
  • 2

Тема "WD или Seagate ...или нещо друго" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: