Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
kolev_k - специалист
Имам един досаден проблем.Пиша си нещо в интернет или в някакъв текстов документ,и си гледам клавиатурата съответно.Като погледна дисплея,курсора на съвсем друго място и ми вмъкнал писаното не където трябва да е.Та въпроса е как да изключа тъча щото като движа ръцете над тъча и той отчита движение.Пробвах да го закрия с алуминиево тиксо,с желязна ламаринка-не става.Някой ако даде съвет,ще съм благодарен.
sstefanov - майстор
Не си писал с каква операционна система си. При мен (KDE 5 Plasma) си има настройки когато пишеш тъчпада да не е активен.

Прикачен файл

Screenshot_20171014_141410.png
Screenshot_20171014_141410.png (94.24 KиБ) Видяна 2067 пъти
velas - специалист
Тъч-а реагира на натиск. Дебел картон върши работа.
velsi - Почетен майстор
Не е задължително да реагира на натиск. Напоследък ги правят капацитивни. Точно както екрана на смартфона ти. Търсих настройка за изключване по време на писане в Win 10, но няма. Можеш да го изключиш напълно, но не е удобно и не е решение. Може би закриване с нещо, но неметално и достатъчно дебело, за да не реагира на близостта на ръцете. Пробвах с подложка за мишка. Става, но като се отпуснеш натиска бутоните. Може би по-малко парче само върху полето на тъчскрийна...
ig_ivanov - специалист
Какъв е модела на лаптопа? Драйверите на тъчпада инсталирани ли са?
Нека да уточним първо тези неща, после ще умуваме за проблема.
gnt69 - майстор
kolev_k написа:
Имам един досаден проблем.Пиша си нещо в интернет или в някакъв текстов документ,и си гледам клавиатурата съответно.Като погледна дисплея,курсора на съвсем друго място и ми вмъкнал писаното не където трябва да е.Та въпроса е как да изключа тъча щото като движа ръцете над тъча и той отчита движение.Пробвах да го закрия с алуминиево тиксо,с желязна ламаринка-не става.Някой ако даде съвет,ще съм благодарен.
Натискаш долу в ляво има един клавиш до Ctrl, FN пише на него + F5 и ще изключиш пада. После ако ти затрябва пак натискаш и го включваш. При теб може и друга да е комбинацията но погледни на Ф-овете къде има изобразен тъч.
montoya - майстор
sstefanov написа:
Не си писал с каква операционна система си. При мен (KDE 5 Plasma) си има настройки когато пишеш тъчпада да не е активен.
Явно не намирам системата за харесване на мнение, та не можах да оценя. Аз също ползвам плазмата и настройката ми е такава, но за да не местя курсора без да искам, трябваше да вдигна милисекундите за активиране на тъча след спиране на активност на клавиатурата на 1000, иначе много бързо трябва да се натискат клавишите
kolev_k - специалист
Благодаря на GNT69!Изключих тъча,само че при мен е на F3.Лаптопа е MSI.ОС е ХР.Оправи се и още един проблем:като маркирвам текст-или маркира до половината,или се отмаркирва като отпусна бутона,или като натисна десен бутон за копи се отмаркирва.Кво беше туй чудо?!

Тема "Тъч на лаптоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: