Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Joro T - специалист
Момчета моделът е от 2008г.
petromaniq66 - специалист
Е, тогава заминала лампа. Токовите удари са били съвпадение и без сервиз няма да минеш. За проба може да закачиш външна, но подмяна в стил "направи сам" не ти препоръчвам - ще се стигне до нова матрица.
DMN - майстор
Joro T написа:
Момчета моделът е от 2008г.
А забелязал ли си преди повредата, подсветката на екрана да има червеникав оттенък, особено при първоначално пускане? Това обикновено е признак на заминаваща си лампа.
Joro T - специалист
Не съм забелязал черевни отенъци. Рядко съм забелязвал премигване, което беше едва доловимо.
Joro T - специалист
Лаптопа го дадох в един сервиз, казах им какъв е прблемът и след 2 дена ми предлагат да ми сменят матрицата за 140лв. Не успяха да ми дадат отговор защо не могат да сменят инвертор и лампи, а направо скачат на матрицата. Целта е ясна да ми вземат парите, да подменят хубавата матрица със шибана такава с ниска разделителна и то 2-ра ръка. Отказах им. Сам ще си сменя лампи и инвертор. Хубаво е когато човек си носи компютър на сервиз да си опише рам, видео карта, хард диск, че да не го вземе в по-лошо състояние отколкото го е дал.
plamen6703 - майстор
Почнеш ли да сменяш сам има вероятност наистина да го докараш до по-лошо състояние отколкото е в момента, но сигурно ще ти е трудно да повярваш докато не се убедиш сам! :partyman:
velas - специалист
Лампа и инвертор се сменят ако са външни.
Така като гледам цените и наличностите на 17-ките матрици...въобще няма да ти харесат. Да не говорим, че за твоя лаптоп няма...или някой аналог или втора ръка.

С интерес ще следим как върви интервенцията ти по лаптопа. Ако може и снимков материал, ще сме ти много благодарни.
А последното ти изречение звучи много несериозно...да не си го носил в сервиз в циганската махала?
bai_bradyra - специалист
Щом на тъмният екран виждаш леки оттенъци най-вероятно инвертор. Втора ръка ( ако намериш за модела) около 20- лв. Отверка , малко кураж и за 10 мин си готов.

Тема "asus m70VM черен екран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: