Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Joro T - специалист
Здравейте,
преди 2 дена включих лаптопа и отначало показваше проверките на биоса и изведнъж екрана угасна. Лаптопът продължи да зарежда, което бе видно от звука за добре дошъл и светодиодите по него. РАМ паметта е 2 платки по 2 гб. - разместих им местата и ги пробвах по отделно - здрави са. Сложих външен монитор и получавам картина. Като натисна Fn+f7 картина се появява на лаптопа точно за 1 секуда и изчезва, тоест скрийна е здрав. Почти съм сигурен, че е видео картата - Nvidia GeForce 9600m GS. Лаптопът има слот за PCI express , но не съм сигурен какви видео карти поддържа. Ако може някой майстор да ми ги напише, че да си избера някоя от тях. ПИтането ми е дали ако с пистолет за топъл въздух нагрея видеокартат няма спойките й да се опреснят и да се закрепи? Какво бихте ме посъветвали изобщо. Дъното би трябвало да има вградена видеокарта - дали ще се включи ако извадя Nvidia - та ?
Предвърително благодаря за съветите и коментарите.
velas - специалист
На сервиз!
Щом има външно видео, по-вероятно е видеото да е здраво.
Никога не можеш да кажеш дали определен компонент е здрав без да мине необходимата софтуерна диагностика.
Gnus - специалист
Да не е от подсветката? Вгледай се при черния екран дали се виждат оттенъци на образа.
plamen6703 - майстор
Joro T написа:
ПИтането ми е дали ако с пистолет за топъл въздух нагрея видеокартат няма спойките й да се опреснят и да се закрепи? Какво бихте ме посъветвали изобщо. Дъното би трябвало да има вградена видеокарта - дали ще се включи ако извадя Nvidia - та ?
Предвърително благодаря за съветите и коментарите.
Хем питаш къде може да е дефекта в лаптопа, хем поставяш "диагноза" дефектна видеокарта и искаш на всяка цена, ако не е дефектирала, с пистолет за горещ въздух да елиминираш възможност да не е дефектна видеокартата.
Ако на всяка цена държиш да бракуваш този лаптоп взимай пистолета за горещ въздух и действай.
Joro T - специалист
Gnus е прав!
виждат се отенъци на образи и като натисна Fn+f7 образът се появява за 1 секунда след което изчезва! Като включа външен монитор образ на външния монитор има и лап-топът работи. Пусна ли игра изписва Windows has encountered a serious error която грешка се дължала на много причини вируси, прегряване и бла. бла. Това може да се дължи на факта, че играта съм я настроил на 1920x1280 а външния монитор е стар и не може да го вдигна над 1280x1024, но не съм сигурен дали това е причината. Ако е подсветката това означава ли нов скрийн?
Мерси за мненията и коментарите до момента!
Joro T - специалист
Софтуерната диагностика Hiren's boot програмите ли са? :)
plamen6703 - майстор
Грешката е от включване на неподходящ хардуер :wink: Ако е подсветката може да минеш с едни 70-80 лв. за ремонт, ако не си ползвал пистолета за горещ въздух :-D :partyman:
Joro T - специалист
Не съм включвал пистолета за горещ въздух! :) Него ли имаш впредвид като неподходящ хардуер? Плзвам лап-топа без батерия и точно преди да излезе черния екран имаше 3 токови удара!
kozl - майстор
Joro T написа:
Gnus е прав!
виждат се отенъци на образи и като натисна Fn+f7 образът се появява за 1 секунда след което изчезва! Като включа външен монитор образ на външния монитор има и лап-топът работи. Пусна ли игра изписва Windows has encountered a serious error която грешка се дължала на много причини вируси, прегряване и бла. бла. Това може да се дължи на факта, че играта съм я настроил на 1920x1280 а външния монитор е стар и не може да го вдигна над 1280x1024, но не съм сигурен дали това е причината. Ако е подсветката това означава ли нов скрийн?
Мерси за мненията и коментарите до момента!
А какво е Fn+F7? Каква е тази комбинация? Яркост + ли е?
И след като образа се появява, то как за една сек. има подсветка и после я няма?
Претоварване на някой елемент или повреда в управлението на подсветката?
А може ли проблема да е от софтуера :?
plamen6703 - майстор
Joro T написа:
Не съм включвал пистолета за горещ въздух! :) Него ли имаш впредвид като неподходящ хардуер? Плзвам лап-топа без батерия и точно преди да излезе черния екран имаше 3 токови удара!
Допълнителният монитор имам предвид като неподходящ хардуер :wink: Пистолета за горещ въздух е твой хардуер за разсипване на лаптопи :cool: Носи лаптопа в сервиз за диагностика :partyman:

Тема "asus m70VM черен екран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: