Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Lisko - майстор
моето беше преди една година.
kolev_k - специалист
А не става ли да се изкорми електрониката от батерията,да се премахнат ненужните перца от конектора и да останат само 1+и 1-.А ако не се получи-кабелче с жак към буксата за зареждане на лаптопа или вътрешна връзка.
hidrazin - майстор
Става да се изкорми електрониката от батерията.
Така ще получиш батерия която да използваш например за фенерче или нещо друго. :-D
:partyman:
pif4o - специалист
velas написа:
Ето това е заключен чип.
Прикачен файл:
Red-cross-battery.jpg
При теб не изглежда да е така, но е притеснителен червения Х при работа на батерия. Не би трябвало да излиза...възможно е да има повреден елемент и батерията да не подава достатъчно напрежение. Възможно е и да е предупреждение преди заключването на чипа...

Кога ти излиза надписа за смяна на батерията?
Само когато работи на батерия ми казва да съм вземел мерки да я сменя :) иначе с закачен кабел по нищо не се разбира че има някъкъв пробелм, за замяна на батерията също има надпис и в биоса като отидеш на меню батерия. Там не пише състояние -нормално, ами замяна или нещо подобно.
velas - специалист
Значи има свършил елемент/и в батерията, но не се знае чипа до къде е... Щом ти трябва лаптопа да работи на батерия, вземаш си нова батерия, а от тази вадиш батериите, мериш кои са читави и ги ползваш за други цели.
pif4o - специалист
Мерси баце всичко е ясно :prayer:
kozl - майстор
Прикачен файл:
P1241187.JPG
А тази батерия и тя ли има брояч? Вече държи по 1 минута, без каквито и да е индикации на лаптопа.
pif4o - специалист
Е там в онова черното трябва да е "пакетиран" контролера.
kozl - майстор
Аве он е там или поне има платка с чип, но дали има такава функция :? Оти лапатопа дърт е :sad:
Щях да си купя нова батерия. Подариха ми я, защото като нова не тръгна. Сега се :? как от две неработещи да сътворя една работеща :?
Но се опасявам, че ще ми дотрябват нови елементи. Ни знам цени, ни откъде.
Пък и не съм пробвал дали лапатопа без батерия върви :?
Gnus - специалист
Аз мога от две работещи да ти направя една неработеща :-D
От какъв лаптоп е? мирише ми на старинен дел...

Тема "Съживяване на батерия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: