Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
pif4o - специалист
Колеги батерията на лаптопа ми държеше 2-3 часа, и скоро се наложи да го ползвам и за има няма 5 мин направо изгасна машината, учуди ме това щото чак така бързо да умре като преди месец два държеше два часа. Поразрових в нета и научих за някъв BSM драивър в нея които слеd определени цикли дори елементите да са здрави я блокира. Tа отворих я и наистина, елементите показват 12 волта, те са 3 групи по два елемента като всяка група е около 4 волта но на изхода напрежение иок. та някои знае ли как може да се съживи, гледам клипове в тубата руснаците правят рази магии ама са на някви по допутопни лаптопи. Моята е от Dell Latitude E6530

п.п. Не знам дали щото я вадих от лаптопа и човърках, ама като я сложих показа 100%, за около 10 мин падна до 84 и тъкмо се зарадвах че може би ще изкарва по половин час и както беше на 84 се срина и дори неможа да мине в режим "спане" и огасна. тва предполагам няма да е контролер ами батериите не държат ток, одеве показваха 12,4 а сега 11,8
plamen6703 - майстор
Съживява се с нова батерия, а старата се изхвърля на определените за целта места :partyman:
velas - специалист
Когато брояча се "наброи", долу в дясно на тулбара, на мястото на иконата за батерията се появява един червен х и излиза надпис, че батерията е за смяна.
При теб по всяка вероятност има проблем със самата батерия.
Gnus - специалист
Батерията може да е отказала заради достигнат брой цикли или заради разлика в напреженията в отделните групи.
Възстановяването си е специфично за всеки модел батерия - писане на епромове, възстановяване на изгоряеми предпазители, балансирано зареждане на елементите и т. н. Ако търсиш конкретно инфо, най-добре ползвай ключови думи на руски.
Но възстановяването е свързано с много проучване и освен ако смяташ да ползваш натрупаните знания професионално, не си струва.
Най-добрият ход е да извадиш елементите, в които има още живот и да ги ползваш за фенерчета или други по-прости цели.
pif4o - специалист
velas принципно така показва, задраскана батерия и пише че трябва да се смени, в биоса пише същото нещо, според мен елементите са ок, просто брояча се е наиграл и се чудех лесно ли е да се резетне , но явно не е :) Мерси колеги, или нова или нищо :)
velas - специалист
Не може да се ресетне, чипа се самозаключва.
DMN - майстор
А как брояча брои циклите? Например, ако батерията е заредена на 100% и я разредим да речем до 80%, и отново я заредим до 100%, това брояча за един цикъл ли го брои :? .
pif4o - специалист
velas написа:
Не може да се ресетне, чипа се самозаключва.
А как мога да разбера, чипа ли се е заключил или елементите са фира, щото все пак батерията държи до като падне до към 70 процента (10 мин) и после рязко се срива, също така и се зарежда нормално? Ако чипа има капацитет мога да сменя само елементите.
lov - майстор
Ровиш в нета и виждаш на кои батерии е с такъв чип. Сега да не би да очакваш някой да ти се рови и каже такъв или не е такъв. Отделно има чипове които като им прекъснеш една клетка и пак се заключват та там им се бае по особен начин. :lol:
pif4o - специалист
Рових в тубата за решение с такава батерия ама няма, предимно самсунги и тошиби са клиповете. Не очаквам някои да се рови вместо мен, очаквам някои дето го знае да не се рови и да го напише :) Нали не мислиш че ако ме питаш как да си регулираш клапаните на Хондата примерно аз ще се ровя да търся за да ти помогна, когато го знам на изуст ;)

Тема "Съживяване на батерия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: