Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
petromaniq66 - специалист
Ами срива се рязко след като електрониката изключи някоя от групите. Зареди батерията на мах, свържи луна 20W към краищата и измери спада в/у всяка група. Така ще се ориентираш коя е за смяна.
Последна промяна от petromaniq66 на чет ное 16, 2017 8:25 am, променено общо 1 път.
velas - специалист
pif4o написа:
А как мога да разбера, чипа ли се е заключил или елементите са фира...
Когато чипа се самозаключи се случва това:
pif4o написа:
... задраскана батерия и пише че трябва да се смени...
След това чипа спира да зарежда елементите и спира да подава ток към лаптопа. Демек дръпнеш ли кабела на захранването и лаптопа гасне след 3-4 сек., а ти твърдиш и:
pif4o написа:
... щото все пак батерията държи до като падне до към 70 процента (10 мин) и после рязко се срива, също така и се зарежда нормално?
Нещо не е наред...

DMN написа:
А как брояча брои циклите? Например, ако батерията е заредена на 100% и я разредим да речем до 80%, и отново я заредим до 100%, това брояча за един цикъл ли го брои :? .
Различно, някои броят зареждане до 100%, без значение на колко % е била преди това. Други броят подаване на напрежение - изкарваш, вкарваш кабела от буксата - един цикъл. Трети и по двата начина, техните батерии "свършват" за има-няма 1 година...
Няма утвърдена практика при производителите. Явно всеки преценява ситуационно по кой метод да произведе даден модел/партида...
mironcho - специалист
Елементите ти са за смяна. Всичките, независимо, че някой може още да е читав. Ако те сърби направисам-то и работиш с поялник потърси в нета как се прави, купи си хубави елементи и действай. На НР съм сменял клетки и като разпоих старите чипа не се заключи. За за Дел особено по-старите модели - не знам може да е по-сложно. Из нета със сигурност има клипчета как се прави.
Добре е преди това да провериш колко струва нова батерия (от Китай или от някой тукашен търговец), защото твърде вероятно да е по-евтина от 6 нови клетки.
pif4o - специалист
Velas ами така си е, когато компа е на кабел на батерията няма никва подозрителна индикация ето : http://prntscr.com/hbedo5 ако дръпна кабела се появява знак с хикс, ето : http://prntscr.com/hbedxh но компа не спира, кар аоколо 10 мин до тогава пада до 80 % и аз умишлено му вдигнах на 30% да заспива, та като стигне около 80 и изведнъж тръгва да заспива ама до де заспи и умира :)
За батерии проверих в ибеи, същата на самсунг е около 6 долара значи общо 36 за 6 те, мога да ги сменя, но ако чипа е решил д не работи повече ще стане язък за барута, та затова се опитвах да поставя правилната диагноза тои ли е заминал или елементите. Номера с луничката също ще го пробвам да видя и трите клетки ли се разреждат заедно или една от тях умира първа и за това така се случва, тогава мога да заменя само нея ;)
plamen6703 - майстор
В твоя случай става дума със сигурност за смяна на батерията. Лаптопа си заслужава да му купиш нова батерия, на чипа му няма нищо, но избора е твой.
pif4o - специалист
Благодаря, аз съм малко фен на марката и серията -6, имам и 6230 който ползвам за разнос напред назад че е малък лек и удобен, неговата батерия ми е по важна тя кара 4 часа, този големия е малко като стационарен и разчитам на батерията ако реша да го преместя от стая в стая или като упс ако изгасне тока да мога да си сеивна всичко и да го загася, но скоро и за това няма да става, та ще видя да и купя компоненти щом чипа е ок :) Тя веднъж явно е била рециклирана щото видимо е била отваряна и компонентите има писано с маркер по тях някви цифри.
plamen6703 - майстор
Щом един път е рециклирана значи по-добре да вземеш елементи и да я рециклираш отново. Лаптопа наистина е добър и си заслужава усилието с батерията :)
velas - специалист
Ето това е заключен чип.
Прикачен файл:
Red-cross-battery.jpg
Red-cross-battery.jpg (11.17 KиБ) Видяна 1827 пъти
При теб не изглежда да е така, но е притеснителен червения Х при работа на батерия. Не би трябвало да излиза...възможно е да има повреден елемент и батерията да не подава достатъчно напрежение. Възможно е и да е предупреждение преди заключването на чипа...

Кога ти излиза надписа за смяна на батерията?
Lisko - майстор
Един съвет от общ характер. Проверете си в сайта на производителя дали случайно батерията не подлежи на смяна тъй като е опасна/дефектна серия. Неслучайно казвам "случайно" ;-) Точно така стана с мен. Батерията беше посдухана вече и аз си викам - бе чакай да проверя да не би пък да извадя късмет и да е дефектна серия. (Това след 4 години вярна служба). Тошиба. Проверявам и какво да видя - Ааа-ууу-опасно, може да се запали, обадете се веднага... Дюшеш! Отидох в сайта, вкарах серийния номер на лаптопа и старата батерия, вкарах си адреса и след една седмица получих по пощата чисто нова батерия. Абсолютно нищо не съм плащал, дори не съм давал номер на кредитна карта.
plamen6703 - майстор
По Коледа стават чудеса, но тези "чудеса" с батериите бяха преди повече от 10 години :wink: Не пречи да пробва като наближи Коледа, но надали... :-D

Тема "Съживяване на батерия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: