Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
vlax - майстор
plamen6703 написа:
Не бяха по-фини от фин млечен шоколад, сега е обратното фини поялници колкото искаш, но шоколада не е така фин като едно време :lol:
+1 :)
Joro T - специалист
Здравей gnt69,
моделът е ASUS M70VM, като доста неща по него съм ъпгрейдвал. С 3 харда е, моделът предвиждаше 1 допълнителен и съм сложил 1 вместо кадито, смазвам му вентилатора с руски нигрол (трудно се намира в БГ), така смазвам и вентилаторите на кулъра Rosewill, сложил съм му и нов адаптор, на който съм сложил радиатор с вентилатор от старо AMD DURON :) Хубавото на модела, че махаш няколко болтчета и си направо на процесор и видео карта, както и това, че взема въздух отпред и го издухва отзад на лаптопа без мн. завои. Друго забавно, е че отдолу на корпуса са му сложили по-голям говорител 3-ти за ниските честоти, което на мен лично не ми прави впечатление. Като цяло е скромна машина за днешните стандарти, но по производителност бие лаптопи, които нови днес са за около 1000лв. Матрицата ми е важна, защото се занимавам с огромни таблици по статистика и искам повече атрибути от 1 таблица да са ми пред очите. Същото изискване ми е и когато пиша кодове на C# , като деля екрана на 2 - едната част за VISUAL STUDIO, а другата за изискванията, които трябва да включва приложението.
petromaniq66 - специалист
Изводите на лампите изобщо не са колд катод и с фин поялник и припой ще се разпоят. В много случаи са на точкова заварка към проводниците.
mironcho - специалист
Жоро, пробвай следното - включи резистор 1Мом 2W вместо повредената лампа (става и с високоволтов (>1.5kV) керамичен кондензатор 10 nF) . Ако проработи и яркостта стига, може да остане така с резистор (кондензатор) вместо лампа.
Joro T - специалист
Благодаря на mironcho. Ще пробвам номера със съпротивлението. Яркостта стига, защото като го пусна само със здравата лампа има време около секунда и нещо преди инвертора да спре здравата лампа и яркостта е достатъчна.
ig_ivanov - специалист
Не всички инвертори могат да се "излъжат" по този начин. Кондензатора задължително трябва да е поне на 2.5kV, като обикновено се подбира такъв, с който инвертора работи устойчиво- обикновено от 2.2 до към 10нФ. Но пак повтарям- някои инвертори усещат измамата.
velas - специалист
Какво се случва с лаптопа? Върна ли го в света на живите?
Joro T - специалист
Здравейте и за много години!
Въпросът ми е към Мирончо и Иванов - керамичния кондензатор как го прикрепяте - последователно
във верига с изгорялата CCFL или успоредно на мястото на изгорялата лампа, без тя да е прикачена към веригата? Как трябва да е ориентиран поляритета на кондензатора, тъй като това е прав ток на 3.3V ?
Предварително благодаря за отговорите!
plamen6703 - майстор
Въпроса ти е правопропорционален на "знанията" ти и е гаранция за "успех" в ремонта :cool: :partyman:
hidrazin - майстор
Ей голяма мъка настана тук. Зорлем ще си прецака лаптопа...
Две нови ламБи + доставката са 30-тина кинта. То па бива да си чичо Скруч ама чак толкова?
:partyman:

Тема "SAMSUNG LTN170CT01 или заместител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: