Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Joro T - специалист
Публикувайте сайтове - нов скрийн ще си взема. Беше ми интересно да науча малко повече, но щом ви е толкоз terra incognita темата....
plamen6703 - майстор
Някой те е излъгал, че в такива и други сайтове може да научиш електроника. Иска си системно четене, учене и практика. На много места чета как някои се хвърлят да сглобяват платки, да правят усилватели, а всъщност не разпознават отделните електронни елементи и не знаят техните функции. За какво ти е да поръчваш нещо, което няма да можеш да смениш самостоятелно? Има една приказка, ако беше малко по-умен, щеше да разбереш.... :partyman:
hidrazin - майстор
Joro T написа:
Публикувайте сайтове - нов скрийн ще си взема.
Ами ти така и започна - грешно. Направо попита за матрица и всички си мислят че със сигурност е прецакана/счупена.
А то нищо и няма освен едни пикливи ламБи.
Няма как да ме убедиш в това:
Joro T написа:
Интервюирах баш-майсторите в 6 сервиза и всички се натискат матрица да сменят...
Щото си ходил само в един и са ти предложили приемлива цена:
Joro T написа:
Лаптопа го дадох в един сервиз, казах им какъв е прблемът и след 2 дена ми предлагат да ми сменят матрицата за 140лв.
Това е от другата тема дето си наплодил по умрелия лаптоп:
asus m70VM черен екран
Ама щото не ти харесаха правилните отговори та изпьоска втора тема за същия проблем...
Карай го в сервиза! Тоя дето си ходил или друг.
:partyman:
velas - специалист
Joro T написа:
Публикувайте сайтове - нов скрийн ще си взема. Беше ми интересно да науча малко повече, но щом ви е толкоз terra incognita темата....
Вече пита и ти беше отговорено:
velas написа:
Joro T написа:
къде мога да си намеря такава матрица за лаптопа или нейн заместител.
eBay!
Но ти пък отговори с това:
Joro T написа:
Velas
да ти напомня, че форумът се казва "направи сам".
Сърби ли те, боли ли те...не важно...вече трети месец си без лаптоп, заради ината ти и чувството за "надзнание".
Дет'се вика - успех и късмет!
ig_ivanov - специалист
Joro T написа:
Здравейте и за много години!
Въпросът ми е към Мирончо и Иванов - керамичния кондензатор как го прикрепяте - последователно
във верига с изгорялата CCFL или успоредно на мястото на изгорялата лампа, без тя да е прикачена към веригата? Как трябва да е ориентиран поляритета на кондензатора, тъй като това е прав ток на 3.3V ?
Предварително благодаря за отговорите!
Напрежението за запалване на ламБите е около хилядарката (във волтове). Кондензатор на 3.3В ще полети из стаята докато се превръща в дим, затова трябва да са на поне 2500V.

Тема "SAMSUNG LTN170CT01 или заместител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: