Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Joro T - специалист
Здравейте,
някой да ме упъти къде мога да си намеря такава матрица за лаптопа или нейн заместител. Доста сайтове проверих, но или нямат или ме успиват да им пращам лаптопа да го проверявали на място. Сам ще си сменя матрицата : Спецификации:

1. Резолюция 1920x1080 Full HD гланц;
2. 30 пинов кабел - не съм сигурен, но вие сте професионалисти и ще кажете дали е толкова пина;
3. Модел на матрицата SAMSUNG LTN170CT01;
4. Инвертор - ASUS p/n: 08G2057MA10C REV: 1.0
M70SA INVERTER BOARD

Предварително благодаря за съветите!
plamen6703 - майстор
Жоре, знаеш ли приказката за видяла жабата, че подковават коня...видял си на клип, че сменят матрици...и колко му е... Колкото и да не ти се вярва, за тази работа се иска квалификация, че да я свършиш самостоятелно. Ако не си го правил до момента, не се занимавай с глупости.... Има вероятност да чуеш /може и да не чуеш/ едно "пук.." и да замирише на нова матрица :wink:
Нова матрица се намира, но е на пари, има и по-евтин вариант, но си иска да погледне и пипне човек, който знае какво прави. Това е от мен, за друго и акъл как да се "справиш" очакавай включване от форумните "съветници"... ще има пипни го тук, пипни го там и накрая ще стане каквато стане, но пък нали форума е направи си сам и е взаимопомощ :cool: :partyman:
MamaMy - майстор
Не е задължително новата да е Самсунг. Напиши къде се намира буксата на матрицата доло-горе, ляво-дясно. Ти така или иначе търсиш гланцова, а те са по-евтини, има и разни нови заместители. Да не те притеснява, че не съвпадат цифрите. Ако буксата е на друго място също стават, но трябва и нов по-дълъг кабел. Някой кабели са с разни добавки към тях и става голямо главоболие.
hidrazin - майстор
LTN170CT01 = LTN170U1 , B170UW01 , LQ170M1LA3H , B170UW02 v.0 , LQ170M1LA4B
:partyman:
Joro T - специалист
След като разрових по-обстойно искам да нанеса корекции по параметрите на матрицата:
CCFL 2, което според мен са 2 лампи на подсветката;
резолюцията е 1920x1200
останалите спецификации са както съм ги изложил в предния коментар.
Тук е мястото да кажа, че проблемната матрица една от 2-те й лампи пращи с искрици като на късо и гасне цялата подсветка. Дали подсветката ще работи ако свържа само единия кабел - тоест да свети само едната лампа? Как мислите?
Joro T - специалист
Благодарности на Hidrazin за предложенията за матрици заместители.
Всички предложения за заместители пасват по характеристики с изключение на броя лампи.
единствено последният (LQ170M1LA4B) модел е с 2CCFL, пасва на 100% и се намира по българските сайтовете за он-лайн търговия!
Ако някой има 2-ра ръка такъв може да ми прати мейл (georgi.todorov.bg@gmail.com), за да си разменим координати и да се спазарим за някаква цена.
Адмирации още веднъж за бързия отговор! :partyman:
Joro T - специалист
Долу дясно са буксите на матрицата за подсветката, когато гледаш екрана отпред.
velas - специалист
Joro T написа:
къде мога да си намеря такава матрица за лаптопа или нейн заместител.
eBay!

Но първо пробвай със замяна на лампата или инвертора.
MamaMy - майстор
Заради една бълха, не си гори юргана!
Занеси си матрицата в сервиз да и сменят лампата. Ще излезе на половината от цената на матрица втора употреба. Ако искаш се пробвай и сам. Извади старата лампа и измери диаметъра и дължината. Ще ти дадем насоки, но шанса да свърши всичко в кофата е 85%. Извинявай ако съм те подценил, но тук става дума за опит, а не за знания, мислене или нещо подобно. Иска си ръка.
Joro T - специалист
Интервюирах баш-майсторите в 6 сервиза и всички се натискат матрица да сменят - хем кирията им ще е по-голяма, хем опасност от сакатлък никаква. Щом е така защо да не пробвам сам да си сменя подсветката, а ако счупя скрийна ще си купя и подменя сам новата матрица. В най-лошия случай разходите ще са ми едни и същи като да си дам на баш-майстор да ми сменя матрицата с тая разлика, че ще натрупам опит, а сушата при баш-майсторите ще ги стимулира да бъдат по-големи професионалисти.

Тема "SAMSUNG LTN170CT01 или заместител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: