Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
gnt69 - майстор
Я дай пак. Как се казва точно лаптопа марката модела и модификацията не модила на матрицата и да видиш как бързо ще намерим втора употреба.
velas - специалист
Joro T написа:
...хем кирията им ще е по-голяма, хем опасност от сакатлък никаква.
Това е съвсем нормално!
Ти работиш ли? Заплата вземаш ли? Ако шефа ти каже - от днес ще работиш повече и ще вземаш по-малка заплата, ще се съгласиш ли?... Или ще се натискаш да работиш по- на кирия и с никаква опасност от сакатлък?...

Когато не познаваш процеса, не се изказвай бг-манталитетно! Като искаш да ти е най-евтино (текущо), вземаш големите книги - четеш, четеш, после прилагаш наученото на практика 5-10-20-50-100 пъти и се научаваш как се прави най-евтино
Joro T - специалист
Velas
да ти напомня, че форумът се казва "направи сам".
В случай, че можеш да дадеш някакъв рационален съвет по конкретния проблем го направи!
Последният ти коментар е опит за дистракция на проблема чрез съсловна консолидация на мненията и argumentum ad hominem
(лични нападки). Последният подход се използва, когато на формата й липсва съдържание и самата форма се превръща в съдържание.
Петнадесет години съм прекарал в "бели нощи" над дебели книги, последните 5 и в писане на докторат по "процеса", за който ти обърна внимание. Началото на коментарът ти съдържа емоция и на нейна база краят ти завършва с грешно заключение. Тук е мястото да спомена, че представям позицията на човека от форумите, четящият човек, който има силите (психически, интелектуални, физичечски) да се справя с проблемите и целта му не е най-евтиното както казваш, а опитът и познанията които те правят по-независим. Признавам си правил съм грешки и съм си ги плащал всичките - къде по-евтино къде бая скъпо, но благодарение на ентусиазма ми да пробвам и деятелността ми да чета съм калфа в ножарския занаят, правя разни детайли на струг, ремонтирам си сам трактора, резачката, косачка, пренавивам си сам електромоторите ( в това число лагери, центробежи, кондензатори ), гледам си малка биологична градинка и кодя на C#, PHP7 и правя статистически анализи с SPSS. Всичко това го дължа освен на книгите и на форуми като тоя. Това е мястото да благодаря на всички съфорумници тук за съветите, напътствията и идеите които споделиха по указания проблем. Форумите са въплъщение на солидарност, братство и взаимопомощ. Чрез тези чувства може да надвием егоизма и да направим обществото и индивида в него по-добри за самите себе си.
velas - специалист
Жоре, Жоре-е-е-е, Жоре! Кокошките престанаха да снасят!

За много хора този форум не е "Направи сам", а "Да оплюем другите"!
Никъде не видях в постовете ти въпроси от типа "Как се прави софтуерна/хардуерна диагностика на лаптоп?", "Как се сменя матрица/драйвер/лампа на лаптоп?", "Имам такива и такива технически познания и инструменти, в какво да внимавам, когато разглобявам лаптопа?" и т.н. и т.н.
Но за сметка на това имаш доста злостни коментари за тарикатите баш-майстори...

Няма да влизам в полемика с теб за "мерене на пишки". Опита ти за (психо)анализ е твърде смешен и неуспешен и определя екзистенциализма ти.
За съжаление, колкото и години и книги да четеш, колкото и докторати да напишеш, куца ли ти емпатията, емпириката се превръща в бич... но това го пише само между редовете.

Късмет с ремонта! Дано успееш да насочиш енергията си в дейности за синергичен успех!
DMN - майстор
velas написа:
Кокошките престанаха да снасят!
Кокошките си снасят както и преди, но яйцата станаха по-скъпи - защо? - защото живеем на тези географски ширини, през лето господне - 2017-то....
Според мен - както винаги истината е по средата. Аз например предпочитам да си оправям нещата сам, въпреки че не винаги съм сигурен, че крайния резултат ще е положителен, и понякога ми излиза по-скъпо, а друг път пък стотинки, но усещането да направиш, поправиш нещо и по този начин да научиш нещо ново е незаменимо, предполагам, че доста хора в този форум разбират за какво става дума. Разбирам много добре, че трудът на хората работещи в сервизите не може винаги да се оцени правилно от повечето клиенти, които са много далеч от материята. Разбирам обаче много добре и как сервизните техници понякога манипулират клиентите и злоупотребяват, затова казах, че истината е някъде по средата.
А и предполагам, че всеки, който се неама сам на подобни ремонти в духа на форума, си е преценил възможностите, познанинята и риска, пък и тръпката е важна :) .
:partyman:
ig_ivanov - специалист
Joro T написа:
Тук е мястото да кажа, че проблемната матрица една от 2-те й лампи пращи с искрици като на късо и гасне цялата подсветка. Дали подсветката ще работи ако свържа само единия кабел - тоест да свети само едната лампа? Как мислите?
Няма да работи с едната лампа, защото инвертора ще усети липсата на другата и ще угаси подсветката.
Ако наистина се чува искрене и си сигурен, че лампата е здрава, може да се разминеш само с капка тинол, капка силикон и час свободно време. Има случаи в които се чупи спойката на електрода на лампата с кабелчето към инвертора, и то основно откъм високоволтовия край (както си обяснил- от дясната страна). Значи- трябва внимателно да се разтворят ламаринките на матрицата, да се изчисти (издърпа) внимателно силиконовата гума на края на лампите и да се види кое кабелче се ветрее. При запояването трябва да се внимава да не остават стърчащи ръбове по спойката (пак ще искри, ама към ламарината) и спойката да се прави за кратко време да не се спука стъклото на лампата от прегряване. След операцията мястото се залива със силикон за фиксиране и изолация на високото напрежение (трябва хубаво да влезе между и върху електродите).
Успех!
MamaMy - майстор
Аз за изолация ползвам PU и термошлаух. Силиконките трябва много да внимава като ги сваля. Някои са залепени злобно. Ако се постараеш се отлепят, но бавничко и с тънка плоска отвертка. Най- големи проблеми има при обратното редене на слоевете на матрицата. Редовно я разглобявам повторно заради нагънат слой който не е застанал на място. Няма да коментирам хигиената на работа. Обезпрашените кърпи и липсата на всякакви мъхчета и косъмчета.
Joro T - специалист
Благодарности на ig_ivanov и MamaMy. Коментарите Ви повдигат нивото на форума и на темата в частност, за сметка някои коментари по-горе, дребнотемия без професионална компетентност, целящи отклоняване от темата.
Направих експеримент само с една лампа и найстина както ig_ivanov описа в коментара си скрийна светна нормално за секунда и угасна, но без пращенето и искренето. Като намеря свободно време ще си купя фин поялник. Това ми напомня да ви питам за съвет какъв точно силикон да си купя? Едно време когато ходех на курсове "млад техник" след училище си спомням, че ни давах поялници на 36V, бяха фини и запоявахме елеменит по схеми - мигащи устройства, детекторни приемници безжични микрофони, но за момента какъв поялник би ми свършжил работа?
gnt69 - майстор
Питах те на миналата страница за модела на лаптопа нищо не каза.
plamen6703 - майстор
Joro T написа:
Едно време когато ходех на курсове "млад техник" след училище си спомням, че ни давах поялници на 36V, бяха фини и запоявахме елеменит по схеми - мигащи устройства, детекторни приемници безжични микрофони, но за момента какъв поялник би ми свършжил работа?
Не бяха по-фини от фин млечен шоколад, сега е обратното фини поялници колкото искаш, но шоколада не е така фин като едно време :lol:
Поне си "разбрал" какъв поялник ти трябва и лаптопа е готов, освен ако не е готов :partyman:

Тема "SAMSUNG LTN170CT01 или заместител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: