Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
martinino - напреднал
Здравейте
Взех си камера но имам затруднения с захранването с интернет тъй като трябва да опъвам кабел по цялата сграда и да дупча стената а имам прекаран кабел от друг доставчик до мен който не използвам вече
Въпросът ми е мога ли да използвам него тъй като той стига на два метра от камерата но кабела който е там е с 4 жила
Гледах в интернет че може да се направи но не съм сигурен
От рутера ми до камерата може ли да е с 4 жила или задължително с 8
Благодаря
hidrazin - майстор
Каква е камерата?
Какъв е тоя кабел с 4 жила?
:partyman:
martinino - напреднал
IP смарт wifi камера за наблюдение но тъй като съм на четвъртия етаж а тя е на входа не хваща добре нета и затуй искам да и дам интернет с кабел а в сградата имам кабел на скат в коридора до входната врата с рутер но от него до мен върви четири жилен кабел който не използвам и искам да пусна от моя рутер интернета по този кабел до входа и да го свържа с камерата така само два метра кабел ще ми трябва без пробиване
Gadnyara - специалист
А захранване? :?
Сигурно ли е, камерата има и RJ45 port :?
martinino - напреднал
Да има пробвах я в апартамента с кабел от рутера и работи та искам да върна по тази линия дето я имам до хола интернет да изключа от рутера в коридора моя кабел и да взема женски конектор да я включа и после с мъжки към камерата камерата има три изхода единия захранване другия интернет а третия не го знам за каквое
hidrazin - майстор
нед юли 14, 2019 10:12 pmmartinino написа:
IP смарт wifi камера за наблюдение ... четири жилен кабел
Такива боклучави камери с лопата да ги ринеш.
Също и кабели с 4 жила - всякакви...
Зададох въпроси и очаквам отговори. Точни.
Желателно снимки на кабела... И на камерата - на етикета поне.
:partyman:
P.S. И за къв чеп ти е тая камера?
martinino - напреднал
https://m.emag.bg/wifi-ip-smart-kamera- ... D1RYVCBBM/
И приятели си взеха върви доста добре за тези пари направо е чудесна придобивка аз си взех две
Да гледам мотора и дървата че всяка зима някой се самообслужва
Този кабел ми беше преди да моя рутер но смених доставчика а е в стените скрит и няма да имам нужда от ново трасе да правя
Последна промяна от martinino на нед юли 14, 2019 10:44 pm, променено общо 1 път.
martinino - напреднал
Този кабел върви от входа от един рутер ли е усиловател ли не знам та до моя стар рутер но е с четири жила има схема 123-6 100 мегабита но не знам да ли ще върви интернета
Gadnyara - специалист
Да, 100 Mbitps върви по 1-2, 3-6 жила от twisted pair кабел.
Ако кабелът е здрав и е усукана двойка, ще може да се пусне на 100 mbit.

За захранване питах дали е осигурено при камерата. Това са други две жила... :wink:
martinino - напреднал
Да има контакт близо
А някаква идея как да замеря кой кабел е моя при рутера доло или да пусна нета и да проверявам един по един

Тема "IP камера помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: