Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
petromaniq66 - специалист
Захранването не е предвидено за автономна работа на лаптопа, а зареждане на батеривта. Гледайте максималната потребляема мощност на процесора! Ни птичи грип, ни свински вирус е в състояние да я надхвърли.
MamaMy - майстор
Може да ви се струва смешно, но онзи ден инсталирах един Асус лаптоп на който зарядното беше по-голямо от на сестра ми лаптопа. По-голямо във всичко аспекти. И като размери и като кила. Не бях виждал такъв токмак и се замислих какъв е смисъла от лаптопа тогава. Не е ли по-добре един настолен? Като кила може и по-лек да дойде. Като размер, също. Лаптоп със И7, две видео карти, суббуфери и тем подобни глезотии че и с размер 17". Дори може и 19" да беше, че като го връщах на клиента се опитах да го мушна в един плик на Била и не влезе. На всичкото отгоре батерията вградена и не се сваля. Отдолу едни вентилатори дето и дрон би им завидял на перките. Като загря се опитваше да се вдигне от масата. Явно за това е батерията вътре. Служи за баласт. :?
petromaniq66 - специалист
Миньорски лаптоп с трифазно захранване - какво се чудиш и с две карти едната резервна, ако другата се задръсти с въглища. :-D или фини прахови частици,,,
шоп - майстор
А аз си открих грешката :)
В сметката слагам и разхода на модем, рутер, както и няколко зарядни
MamaMy - майстор
petromaniq66 написа:
Миньорски лаптоп с трифазно захранване - какво се чудиш и с две карти едната резервна, ако другата се задръсти с въглища. :-D или фини прахови частици,,,
Това е миньора
Пишат, че адаптерчето му е 230 вата :-D
Johny - майстор
MamaMy написа:
Не бях виждал такъв токмак и се замислих какъв е смисъла от лаптопа тогава. Не е ли по-добре един настолен?
И аз съм на същото мнение. Сигурно парите му са като за един як настолен...
Virtex - майстор
шоп написа:
Разбира се сметката е в най-черния вариант, при който компа не се изключва 24 часа/30 дни в месеца
Сина ми не го изключва, защото дори да не играе тегли или ъплоудва все нещо.
Вземете си един прост NAS или една raspberry pi базирана платка с SATA порт (banana pi, orange pi, etc) и си направете такъв. Слага се един transmission daemon и 'тегленето' и 'качването' става 24/7 с 10W консумация.

Така изтегленото съдържание е достъпно на всички в мрежата ( като зависи как е изградена, може да е добре, може и не чак толкова ) и може да се гледа от телефон, лаптоп или настолен РС.

Иначе infomar ако нямаш ad block си сложи някакъв ( примерно uBlock Origin ), той поне се грижи за голяма част от спама, съответно и за голяма част от вирусите, понеже те идват от разни "реклами", pop-up прозорци и други подобни простотии.

Или не ползвай кракнати програми от съмнителни места/сайтове за възрастни, различни от 'големите'/ и да отваряш всякакви прикачени файлове от непознати лица ( и тук започнаха да пращат вируси по пощата, примерно фалшивите писма от НАП ).

Вероятно може имаш и други вируси, по-добре скрити, та помисли за backup на информацията.
radius - майстор
Има и хардуерно защитени модели. На моя порт 5555 със сигурност не е отворен
http://www.podariavam.com/userfiles/133 ... icture.jpg
:lol:
DundyTheCroc - майстор
При мен и двете стационарни щайги са с UPS, по USB кабела към него си гледам консумацията.

Тема "Днес открих един CoinMiner на компютъра си." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: