Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
infomar
Премахнат е, но е интересно що сега го откри антивирусната а не когато е влязъл.
Прикачен файл:
Snap2144128821.jpg
шоп - майстор
Поради същата причина съм монтирал по един ватметър на контакта за всички РС та и лаптопи вкъщи.
Нормално лаптопа от който пиша в момента харчи 30 вата....а когато започне да копае криптоси при хакерска атака качва разхода до 300-400 вата :x

На сина компа е геймърски и нормално харчи 300 вата.... при хакерска миньоркса атака качва до 1.2 киловата :shock: :shock: :shock: Направо печка. И антивирусната не го лови. Трябва ръчно сканиране.

Прикачен файл

SAM_9413.JPG
шоп - майстор
infomar написа:
Добра идея - ще го направя.
Една проста сметка за геймърския комп. който цитирах:

1,2кв/ч х 24часа х 30 дни х 0,1223 ст нощна и 0,2126 дневна=157,73 лв за месец по тарифа на ЧЕЗ :x


Разбира се сметката е в най-черния вариант, при който компа не се изключва 24 часа/30 дни в месеца
Сина ми не го изключва, защото дори да не играе тегли или ъплоудва все нещо.

Сметката при стандартно РС или лаптоп ше е е 4-5 пъти по-малка, но предполагам на никой няма да му е приятно да плаща енергия и компютърна мощ на някой хакер да кажем от Китай или руските републики.



Айде сега е зима и топлината от копаенето на криптовалути е +
Но лятото освен сметките за копаене, плащаме и сметките за охлаждане :x
infomar
Той при мен е от няколко дена, щото забелязах, че нещо бави и върти, та днес се взех в ръце. Нощем го изключвам.
Ако няма включен браузер, той работи ли или си е самостоятелен и не зависи от някоя програма?
petromaniq66 - специалист
Абе какъв е този лаптоп който харчи 300W или стационарен с киловати? Хванахте ни за мезе. Амаа пусти вируси :axe: действат ви на ватмерите - не на компютрите нова криптовалута ЕРДкоин. :-D
radius - майстор
Бе и аз се замислих като на лаптопа ми е 65W захранването, как ще гълта повече в дългосрочен план. ;)
infomar
Моят сега след като го махнах гълта по 25-30 вата. Преди това не съм гледал.
шоп - майстор
Ми за съжаление моето захранване на лаптопа е 1.3А :? Волтажа 235-240 в...
А геймърският комп на сина е супер мощен, даже е с водно охлаждане.

Може да съм карък, ама преди време хакери ми криптираха всички файлове на компа.
От една година засякох над 10 хакерски атаки с цел ползване на изчислителна мощ на лаптопи и настолни компове у нас.
ESPACE - майстор
За стационарния може, за лаптопа ще ми е интересна снимка на това захранване. Най мощните, които съм виждал са по 230W. И на него пише вход 100-240V 3,5А ама това не го прави 800W. За изход е важно какви данни пише.

Тема "Днес открих един CoinMiner на компютъра си." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: