• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
imegogo - специалист
за този вероятно ще търся читаво дъно в олх,което не лесно проверих наколко обяви или са изгорели или продадени но трябва да закупя друг насочил съм се към втора употреба висок клас
какво бихте ми препоръчали Dell Latitude E6420/30 или Lenovo ThinkPad T420 и X230 кой са по-читави и каква е разликата при ThinkPad T420 и X230 освен размера на екрана
plamen6703 - майстор
Нито един от посочените не е от висок клас, освен ако лаптоп до 300-400 лв. не се води висок клас :) Ако тия са по джоба ти, избери един от тях и се радвай на покупката си.
Да купуваш дъно за твоя лаптоп е като да пълниш каца без дъно, но пък щом ти харесва и имаш пари за даване, никой не може да те спре. :partyman:
imegogo - специалист
обмислям всякакви варианти включително нов нисък клас кой процесор бихте избрали Intel Pentium N4200 или Intel Pentium 4405U
plamen6703 - майстор
Избора е като между яйца на очи и хемендекс :-D ти какво би избрал между двете :wink: Този е като за теб Intel Core i5-4200M и за около 500 лв. може да намериш добра машина :partyman:
imegogo - специалист
не разбирам много от компютри,но може би Intel Pentium 4405U
plamen6703 - майстор
По какво избра да бъде примерно Intel Pentium 4405U ?
torbalan - Дървен философ
imegogo написа:
...Lenovo ThinkPad T420 и X230 кой са по-читави и каква е разликата при ThinkPad T420 и X230 освен размера на екрана
Другата разлика са килограмите.

Лично аз избрах Х220, защото трябваше да се вместя в едни пари, които не бяха много.

Другото - гледай да има SSD. Аз купих Х220, защото беше по-евтин. Издържах някъде около месец с HDD-то и купих и ССД. Така цената стана, като за Х230 :)

Сложих му и 8ГБ рам памет. Работи по-добре и по-бързо от много "съвременни" лаптопи ;)

п.п.
Това, което не ми харесва в Х240 (аз като цяло гледам по-малките и по-леките, за това не коментирам Т-серията), е буксата за захранването. И на Х220 и на Х230 е идиотска, но при Х240 и по-късните модели достигат според мен върха на идиотизма с това захранване...
imegogo - специалист
намерих работещ на добра цена с идеята да ползвам за части най-вече дъното,което е с интелско видео и е вероятно да е читаво,моят е 5738 zg а този,който намерих е 5738g на външен вид изглеждат еднакво възможно ли е да се различават и нещо да не пасне на моя
п.п иначе ходих на сервиз искат поне 200лв за смяна на видеочипа а аз за 150лв може и по-малко ще взема цял уж работещ
  • 1
  • 2

Тема "лаптоп acer 5738 zg проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: