Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
hidrazin - майстор
Относно 250 GB SSD за системен диск - калпаво решение. Би трябвало да се избере 256 GB.
Но само за тези дето искат да пръскат неоправдано пари.
Едно читаво SSD 256 GB отива все още към то 200 кинта.
За 250-280 кинта може да се вземе 128 GB SSD + 1TB нормален диск за втори барабар с кадито.
Общо взето ценово е на светлинни години от диск само SSD 256 GB като цена за GB.
Някой ден ... мейби ...
А относно "обгрижване по отношение на свободното място" - ми то на калпав потребител и 30 PB (петабайта) да му сложиш за системен е все тая. :lol:
Па ще го напълни с простотии и няма да му стига...
:partyman:
zz_stefanov - майстор
Какъв е проблема на тия 120 и 250 GB ?
Kokar - специалист
zz_stefanov написа:
Какъв е проблема на тия 120 и 250 GB ?
Няма спор. Само издребняване кой е по-по най :)
Samsung SSD 850 PRO 2.5" SATA III 256GB имах предвид по-горе.
Има и избор за всеки джоб...
hidrazin - майстор
Това ще го запазя за себе си. Който иска воала - йофтини 120-ки и 240-ки колкото искаш...
:partyman:
hidrazin - майстор
Kokar написа:
...Само издребняване кой е по-по най ...
Цъ. Хората понякога четат. Не искам четящите да са в заблуждение.
Май...ата му кой по-по-най.
:partyman:
zz_stefanov - майстор
zz_stefanov написа:
Какъв е проблема на тия 120 и 250 GB ?
Но аз си останах непросветен
:)
hidrazin - майстор
zz_stefanov написа:
...Но аз си останах непросветен...
Пий още едно и да не ти дреме... :-D
:partyman:
Kokar - специалист
Ами, предполага се, че който ще даде около 200 лв. за диск, ще си направи труда да прочете или попита какво да купи.
Ако избира само по цена, не е нужно да пита тук.

Относно дисковете - работата ми от доста години включва избор и купуване на ПС-та.
От ХТ скачахме на 286, 386, 486, РІ, РІІ, РІІІ и т.н.
Винаги се усеща новия, по-бърз компютър...
Смея да твърдя, че най-голямото усещане за бързина е преходът от механичен към SSD диск.
Много стари ПС-та и лаптопи имат нов живот със SSD диск.
:partyman:
zz_stefanov - майстор
Сина ми ме навива да сложа SSD на лаптопа (бюджетно Леново на 8 години) Щял да стане като нов. Аз като го гледам че се разпада механично, не се навивам. Тръгнах да си търся нов с SSD, но се оказа че бюджетни машинки за около 600 със SSD няма.
Единственитo ми изискванe към тази техника в момента e да зарежда по бързо (напоследък ме влече повече мистрията :) ) Основно ги ползвам само за интернет.
Та ако слагам най евтиното SSD, голямо набутване ли ще е ?
DMN - майстор
zz_stefanov написа:
Сина ми ме навива да сложа SSD на лаптопа (бюджетно Леново на 8 години) Щял да стане като нов. Аз като го гледам че се разпада механично, не се навивам.
Аз в момента разсъждавам по същия начин като теб, защото лаптопа ми е на около 6-7 години. Въпреки, че не се разпада механично.
Знам ли какво друго ще му "изпищи" в скоро време, и няма да е ремонтно-пригодно/изгодно.
Затова смятам да му сложа пак един нов HDD на разумна цена/качество. Изкушавам се за SSD, но мисля че в моя случай не е много оправдано. Аз не гоня голяма производителност и бързина :) . Засега ми трябва просто да си работи, както си е работил досега. Дето се вика - като му сменя харда - да изкара още толкова време...а дано, ама надали :-D .
Пристъпвам пак към въпросите, защото не съм сигурен за някои неща.

- Диска ми е стандарт SATA- II, ако си харесам някой диск, който е SATA- III, ще има ли проблеми, предполагам че не(освен ограничение на скоростта на данните), ама все пак да питам :-D .

- Гледам, че имат разлика и в размера 2.5 и 3.5 инча, най вероятно е размерът на въртящия се диск. Нещо по въпроса?

- Препоръки за някой HDD до/или 500 гигабайта? Марка?

– След смяната на диска, нещо трябва ли да се прави като настройки в биоса или нещо друго?
:partyman:

Тема "Диагноза на хард диск." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: