Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Virtex - майстор
А по колко е ?

Иначе повечето вентилатори ги дават за 65W процесори, като при тях и при LED-овете не цялата мощност отива като топлина.

Ако кристала е върху радиатора и се охлажда адекватно останалата част би трябвало да е ОК заради алуминиевата подложка.
infomar
hidrazin написа:
infomar написа:
На него му дават стандартно за охлаждане алуминиева плочка 100 х 150мм. с вентилатор от горе.
Да ама не. Дават му радиатор 100х100мм и височина с ребрата 38мм (16 броя ребра) + вентилатор.
Аз съм си заредил два кашона радиатори Cooler Master DK8-9GD4A-0L-GP чисто новички но без вентилатори.
Размери на "гладката" част (там дето може да се сложи светодиод) 44х76мм и 27 ребра с височина 30мм ...
Ей така изглеждат:

ИзображениеИзображение

Ако чак толкова не може да намериш - свиркай. Но опредено не са по 50 стинки. :-D
:partyman:
Май ще станат. :?

Този модел е нали - с вентилатора?
http://vtoraupotreba.com/Novi-komponenti?product_id=257
hidrazin - майстор
Модела е този но НЯМАТ ВЕНТИЛАТОРИ. Просто вентилаторите за отишли на други места.
Всичко останало си е там - оригиналната термопаста, рамката за вентилатора, скобата и са в заводските си кутии.
Ако не съм споменал - не съм ги взимал за търговия но съм взел бая и мога да отделя някоя и друга бройка.
:partyman:
infomar
Този радиатор ще стане ли за светодиоди 20 вата, без вентилатор/охлаждане, от същият тип както на първата страница? ( Cooler Master DK8-9GD4A-0L-GP )
DundyTheCroc - майстор
Търсете по възможност радиатори от стари маркови машини, обикновено са с нестандартен размер и по-големи. За пример радиатор от старо HP, размер на плоската част 54х59мм, с 50 ватов диод и вентилатора на 5 волта радиатора качва малко над 30 градуса.
Прикачен файл:
IMG_20180630_170040.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180630_170031.jpg
infomar
За 50 ватовите ми е ясно, но питам за 20 ватовите дали може да мина без вентилатор?
hidrazin - майстор
Нямам си на идея дали ще кара без вентилатор.
То може да се направят сметки но са меко казано неприятни.
Най-добре е пробата.
:partyman:
lov - майстор
И 30 ватовия го кара но на радиаторите като твоите. Е него съм го пробвал но на матрица с отделен драйвер а и той си грее. Но за 20 ватовия съм сигурен щото по мощният е на границата..
infomar
Значи се насочвам за 20 ватовите светодиоди към Cooler Master DK8-9GD4A-0L-GP без вентилатор.

Тема "Охлаждане на светодиод." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: