Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
lov - майстор
И на битак се ходи с един джоб монети по 1 и 2 лева. И пазърлъка за цената е задължителен. :lol:
Това съвсем сериозно а както е при теб за повече бройки питаш за всичките на куп ако набараш някой с повече бройки. Аз съм стигал до цена по левче защото ги ползвам за доста други работи.
Duke_BG - специалист
а ако дъжиш да е и тихо в помещението можа да си купиш нови като например това или това
infomar
Duke_BG написа:
а ако дъжиш да е и тихо в помещението можа да си купиш нови като например това или това
То хубаво, ама размерите на диода са: 60 мм * 39 мм. Как ще се закрепи. Не трябва ли да има плоскост с тези размери?
lov - майстор
Има радиатори дето стават, че и повечето са такива така че действай ами не философствай из форума. :lol:
Днеска си купих два за левче щото не можах да издържа на офертата. :razz:
infomar
Аз не живея в града а на 95 км от твоят пазар, така, че не мога когато ми е кеф да се фръцна и да прескоча до пазара в Ловеч и да си купя две за лев. Ами да ти пратя 10 лева за 6 бройки щом са толкова евтини при теб. Поемам и куриерските услуги!

Извинявам се, че приемате написаното от мен за философстване... всеки си има недостатъци.
Duke_BG - специалист
infomar написа:
Duke_BG написа:
а ако дъжиш да е и тихо в помещението можа да си купиш нови като например това или това
То хубаво, ама размерите на диода са: 60 мм * 39 мм. Как ще се закрепи. Не трябва ли да има плоскост с тези размери?
S775 :
Изображение

виж и ватовете които са написани за охладителите.
с по-големия охладител охлаждах XEON 4х3Ghz , като гемъра го товареше яко, но задълително да сложиш и термо паста !!! .

плочката ти е 60х39 а чипа с какви размери е ?
infomar
Duke_BG написа:
infomar написа:
Duke_BG написа:
а ако дъжиш да е и тихо в помещението можа да си купиш нови като например това или това
То хубаво, ама размерите на диода са: 60 мм * 39 мм. Как ще се закрепи. Не трябва ли да има плоскост с тези размери?
S775 :
Изображение

виж и ватовете които са написани за охладителите.
с по-големия охладител охлаждах XEON 4х3Ghz , като гемъра го товареше яко, но задълително да сложиш и термо паста !!! .

плочката ти е 60х39 а чипа с какви размери е ?
Не знам дали има чипове - това е светодиод както се вижда от снимката. Аз ако разбирах, нямаше да питам, но си мисля, че размерите на плоскостта на която трябва да легне трябва да са колкото на плочката. Термо паста съм закупил. На него му дават стандартно за охлаждане алуминиева плочка 100 х 150мм. с вентилатор от горе. Тези ги гледам, но са с по-малка размер/площ на която да го монтирам. Ако има с ширина 60мм го взимам.

download/file.php?id=119310
lov - майстор
Явно не носиш на майтап. :lol:
Пишеш че си близо до Плевен и никой не те кара да идваш до тук. Освен това тука битака е много по слаб. И не ти писах за да се хваля. Аз също ги ползвам за такива и други подобни цели така че си купувам като ми припаднат. Предложих битака за да минеш по тънко. А щом не искаш или не можеш бягаш до някой магазин за такива компоненти и купуваш новички.
Ето ти примерен линк какво има като моделчета и цена.
https://www.dekada.com/%D0%BE%D1%85%D0% ... -c-27.html
Това че малко ще стърчи по краищата не е проблем. Важно е активната част /кристала/ да контактува добре. Някои охладители са с обособени части колкото е процесора а други са доста по големи.Та избора си е твой.
Duke_BG - специалист
Не е важно какъв е размера на радиатора а каква ефективна площ има - те затова имат толкова ребра и щом охлажда 90- 120 вата процесор няма да се задтрудни да охлади и тоя диод така че това което са дали е меко казано несериозно. За чипа имах пред вид светещата част - щото плочката е по-голяма от нея а тя грее най-много.

Линка на Lov е най-правилния магазин за такива компоненти - работят с поръчки и можеш да поръчаш направо от сайта им - аз от там си взех всички вентилатори и този охладител - XEON X5460 - 4x3,16Ghz - TDP 120W
hidrazin - майстор
infomar написа:
На него му дават стандартно за охлаждане алуминиева плочка 100 х 150мм. с вентилатор от горе.
Да ама не. Дават му радиатор 100х100мм и височина с ребрата 38мм (16 броя ребра) + вентилатор.
Аз съм си заредил два кашона радиатори Cooler Master DK8-9GD4A-0L-GP чисто новички но без вентилатори.
Размери на "гладката" част (там дето може да се сложи светодиод) 44х76мм и 27 ребра с височина 30мм ...
Ей така изглеждат:

ИзображениеИзображение

Ако чак толкова не може да намериш - свиркай. Но опредено не са по 50 стинки. :-D
:partyman:

Тема "Охлаждане на светодиод." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: