Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
fox_vt - майстор
Смъкнал съм старите хардове от стария комп и със едно такова
Прикачен файл:
adapter_USB_SATA_3.png
Снимката е от нета. Всичко отначало работеше качвах свалях абе нормално.Обаче реших да го свържа към друг лаптоп и не поиска.По точно иска да му направя формат.Лошото е че и на другия лаптоп иска същото.Дайте идеи защо става така и как да го подкарам.Джъмпера го няма и е на максималната скорост на трасфер.Дисковете са Seagate Barracuda единия е 250 другия 80 Гб сата 2 и двата.Малкия понеже е бекъп на големия прежалих каквото имаше и го форматирах като изскочи съобщението и работи. Формата принципно не е решение така че ако може да го избегнем.
nikolov333 - майстор
Ами тия дискове не са предвидени за свързване по тоя начин и този вариант е по скоро изключение. Не е добре да включваш и изключваш така свързан диск, към много компютри, защото рискуваш да имаш и по големи проблеми, които не се оправят с формат. Поне си купи някаква читава докинг станция за дискове и спазвайте инструкциите за употребата и.. https://www.google.bg/search?q=докинг+с ... +хард+диск
fox_vt - майстор
Защо ми е докинг станция то ако е така ще си купя за толкова пари направо външен хард.С какво тази станция е по добра за диска?Единственото за което се сещам е като му изключвам захранването ама станцията дали го гаси както дъното на компютъра.Въпросът е защо единия работи а другия не и как да прескоча форматирането за да сваля данните.Ясно ми е че след формата ще работи ама не е там работата.

какво значи това към много компютри? Май не се изразих правилно, диска се свързва само към един компютър също както външния диск или флашката се свързват така и този.Сетих се и нещо друго,докато се опитва да се свърже отвреме навреме CD то прищраква дали има връзка.
nikolov333 - майстор
Ами не знам и аз как да ти обясня явно. Дисковете са с фина механика и електроника и са много чувствителни към прекъсвания в захранването по време на запис или вибрации, затова рискуваш с ползването им по този начин. Иначе за четенето на информация от този диск става със специализиран софтуер за възстановяване на формата на дяловете или за изтрити данни, но няма гаранция че се оправиш..
fox_vt - майстор
Честно казано не мога да те разбера напълно :? Та нали същите дискове със същата механика са във пренисимите външни дискове какви сътресения какви пет лева. Аз няма да записвам в колата слагам го на масата като всеки външен фабричен хард, включвам го към тока и към усб като всеки външен хард. После като приключа разкачам усб то безопасно и спирам захранването. Обясни ми какво е по различно като е във стационарен ком,лаптоп или фабричен външен хард. Продават се кутии за хардове подобни на твоята докинг станция,вътре има захранване и същия преход сата към усб както и тук. Поясни защо това няма да работи и защо единия работи а другия иска формат за да заработи след като е работил преди това със същия адаптер.РАБОТИЛ е преди не че сега го купувм и не ще.
nikolov333 - майстор
Е това ти обяснявам де.."Слагам го на масата"вече си е стрес за четящите глави на диска, ако не са "паркирани" правилно при изключването на захранването му. Ще имаш точно такива проблеми, защото дисковете не работят при идеалните условия за тях, а те са да са монтирани в компютъра, захранени от вътрешното захранване и включени към дъното със SATA кабела си. В случая захранването ти е външно не е ясно отговаря ли на изискванията за диска и колко стабилно работи, а SATA кабела му е свързан към адаптер който отговаря за комуникацията по USB и не е ясно колко е читав. Купи си поне качествена кутия със захранване за външен диск понеже с тия хвърчащи жици и кабели ще си прецакваш дисковете по най-различни причини.. :idea:
ДИСКОВЕТЕ СА МНОГО ЧУСТВИТЕЛНИ КЪМ ЗАХРАНВАНЕ И ВИБРАЦИИ
lov - майстор
Имам два подобни в кутията на компа. Само че при мен са само адаптерна платка и захранването ми е от компа. Идеята беше да си архивирам по важни неща на за всеки случай. В началото като ги сложих никакви грижи всичко ОК но след половин година почнаха същите истории като при теб. Един път го вижда друг път не. Тъй че при мен нямаше как да се получи това от не паркирани глави и местене и всякакви такива стресове. Захранването също яко така че пак не е и от него.. А и дисковете ми припаднаха чисто нови. То и за това се навих за тази галимация..И след като умря тотално единия реших да разменя платките и се оказа че номера е точно заради тях.Тръгнаха и двата за кратко и после пак същото. Тъй че смени адаптера поне за проба. Още са вътре но се отказах и сложих един по голям допълнителен диск за бекъпи и си купих един външен 1ТВ. Дет се вика в место икономия само брах ядове.
fox_vt - майстор
Да ти кажа ли и аз нямам вяра на тоя адаптер че беше 15 лв май ли 20 забравих колко.Четох че сегашните фабрични външни дискове не са много читави или поне на сиигейт.Ще се наложи май да изровя стационарния от мазата и да го сложа там да прехвърля данните на втория после тоя да го форматирам и пак да кача данните. Инак за тока във една тема бях писал че ако спре тока може да се повреди диска от главите ама хидрата ме светна че колкото и бързо да спре тока,главите били още по бързи и се прибирали.Принципно при фабричен външен диск има ли процедура по изключването на хард диска по отношение паркиране на главите като при не стационарния комп,ако има изобщо такава процедура.Иначе теззи дискове ще се ползват 1 път на 2-3 месеца не вярвам да се амортизират толкова бързо като изключим захранването.2А е а диска е с ток наполовина а захранването грее като невидяло.
hidrazin - майстор
Айде стига с фантасмагориите. В една обикновена докинг станция има същото това дето е на снимката, само дето е събрано в обща кутия.
Квото прави това, същото го прави и докинг станцията. Изключвам тези с "горещ" режим и "екстрата" копиране на данни без комп.
Разликата е основно в цената - минимум по две че и нагоре.
:partyman:
fox_vt - закачи харда в настолен комп като втори или който и да е там. Не към тъп лаптоп и не през USB.
Виж тогава какво се случва.
nikolov333 - майстор
Хидра точно ти, би трябвало да знаеш най-добре разликата, между крайния клиентски продукт и сбирщайна от компонентите му. При тая "хвърчаща" постановка от кабели и адаптери, най-малкото кофти контакта между пиновете на SATA кабела към диска или адаптера може да прави проблеми. Имал съм проблеми с калпави кабели и контакта им в стационарни компютри. Да не говорим за захранването на кабела в диска и колко пъти ще издържи тоя конектор ако го изключваш и включваш редовно тоя диск. Та има защо да са по-скъпи докинг станциите де, а аз лично никога няма да си окача диска на подобни жици, понеже преди 15 години една Baracuda ми издъхна в ръцете баш по-такива причини. От тогава нямам друг такъв случай, но и не правя магарии. Та като не са ти важни данните от диска, може и да има смисъл от икономии.. Аз дадох 3 хилки за един NAS сървър с 4-ри диска по 8ТВ в RAID5, който работи целогодишно и си държа там важните данни. Отделно му правя бекъп веднъж месечно на външен диск. :-D
Тука има една външна тема специално за дисковете..

Тема "Проблем със адаптер за външен хард диск" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: