Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
fox_vt - майстор
В тази докинг станция ако се включат два сата диска ще се виждат ли и двата във експлорера на компа?И ако се виждат може ли да се прехвърлят данни от единия на другия в докинг станцията или винаги ще трябва да минават през харда на компа.
И въпрос не по темата. Отворих захранването което не иска да тръгне модела е ATX-300 PNR . Има надути кондензатори както се вижда на снимката. Въпросът ми е онези черните между двата радиатора не са надути трябва ли да се сменят също. То не че ненадутото е фактор за читавост де ама важни ли са.
Прикачен файл:
IMG_20180408_131503-600x800.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180408_131444-600x800.jpg
nikolov333 - майстор
Разбира се, че ще се виждат и двата, а иначе компа винаги участва в копирането, но не през диска си.
Lisko - майстор
nikolov333 написа:
...а иначе компа винаги участва в копирането.
Не си разбрал добре.
1. Може и без компа. Аз затова питах и то това е големия смисъл - клониране без комп. Ако просто имам 2-3 диска едновременно в дока - да са достъпни през компа - продължавам да не виждам голям смисъл (в сравнение с един само).

Обърни внимание
- пише "офлайн" клонинг
- пише от IDE към SATA или от SATA към SATA
- пише кой слот е "майка" и кой "син"
- има индикатор за проценти до къде е стигнал клонинга


2. Ти си ми отговарял какъв е смисъла на дока спрямо адаптора - ама мен няма нужда да ме убеждаваш в удобството на дока - може би хидрата ти е адресата в тоя случай ;-)
nikolov333 - майстор
Да де.. :-D ама аз разбрах, че въпроса е за копирането на файлове между двата диска, което не е клониране и там компа няма как да не участва. Писал съм, "винаги" в тоя смисъл, понеже така разбрах въпроса на fox_vt.. Клонирането си е много хубава екстра, но не знам, колко добре ще работи при докинг станции. Принципно ползвам софтуер в такива случаи..
fox_vt - майстор
Николов правилно си разбрал това имах предвид. А какво е това клониране,как се задейства само от дока или пак трябва да е закачено към компютъра.
nikolov333 - майстор
Клонирането, реално е копиране на данните от целия диск заедно с дяловата му структура.. т.е.дяловото разделяне на диска. Специфичното е, че трябва диска от който копираш да е по-малък или еднакъв като обем с този към който копираш. С тези докинг станции, които съм дал това може да стане без компютър.. прави го самата станция с натискане на бутона за клониране.. Lisko е обяснил как става това.. а има смисъл да имаш два или три диска в докинга понеже аз примерно, като си купя нов лаптоп с инсталиран лицензиран windows, искам да си копирам диска на SSD, който работи по-бързо от твърдия диск, но винаги е с по-малък обем, понеже големите обеми SSD са чок пара.. Та в този случай, клонирането от докинга без компютър не става. Трябва си софтуер и компютър от който да се преобразуват дяловете на копирания диск, за да се прехвърлят на новия. С две думи дисковете са фина техника и при работата с тях не е добре да се ползва тесла.. :-D
kosata - специалист
За по сигурно ги смени и тях, освен ако нямаш ESR тестер за да им премериш вътрешното съпротивление.Много често са причина напрежението при товар да кляка,така,че ги сменяй!!
Lisko - майстор
nikolov333,
разбрахме се. Айде свиркай като поръчаш/пристигне как се държи.
:partyman:
nikolov333 - майстор
Ок..проблема е, че избора на комбинирани IDE/SATA е малък и не ми вдъхват доверие с тия цени. Сигурно и аз ще поръчам с 2-SATA, а IDE-тата ще ги копирам с външното чекмедже, понеже имам някъде, ако го намеря къде е.. :-D :partyman:
П.П.Втория модел имаше нещо като външен ключ/джъмпер отстрани за различните марки.. понеже IDE-тата имаха джъмпери за master/slave/single и при всяка марка са с различни комбинации, та си ги отбелязваха върху етикета на диска за да ги разпознава BIOS-а в правилния режим.
fox_vt - майстор
kosata написа:
За по сигурно ги смени и тях, освен ако нямаш ESR тестер за да им премериш вътрешното съпротивление.Много често са причина напрежението при товар да кляка,така,че ги сменяй!!
Оказа се че всички кондензатори освен тези в средата са обикновенни до 105 градуса,даже същия модел и марка като тези дето купих. Но не са ESR . Този в средата е такъв но не го смених че ще стане по зле като сложа обикновен. Иначе си работи адаптерчето също хардовете се включват бързо като флашка и безпроблемно.

Тема "Проблем със адаптер за външен хард диск" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: