Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
hidrazin - майстор
fox_vt написа:
... И всичко заработи де включително и третия който не е сата....
Е можеше поне разбрано и ясно да кажеш какво в края на краищата стана с двата диска?
:partyman:
nikolov333 - майстор
С риск да стана досаден, ще кажа, че има докинг станции за два диска с един USB кабел за 53 кинта. :-D
Явно чек диска е оправил проблема, който е възникнал в резултат на икономията..
Последна промяна от nikolov333 на съб апр 07, 2018 9:08 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
nikolov333 написа:
... има докинг станции за два диска с един USB кабел...
Е и? Има адаптори за три HDD по един USB кабел. :-D
И пак да повторим - една докинг станция е същия тоя адаптор навян в кутия.

Изображение
:partyman:
nikolov333 - майстор
За три, ама e 59$ за повече ще приличат на джапанка.. :-D :lol: :lol: Горе дадох линк за едно за два диска с офлайн и Plug&play от 53лв.. няма наличност, но сигурно и по евтини има.. :partyman:
fox_vt - майстор
Точно така чека оправи работата, защото реално диска се вижда във диспечера и всичко е нормално но иска формат за да тръгне. Но формат няма как да се направи защото данните ще заминат. Това беше и целта на темата, ясно е че формата ще оправи нещата но стана ясно че и чека върши работа. Докинг станцията изглежда добре компактно и със захранване. Ще взема да видя при китайците как е цената. Инак понеже е имало проблем със някой от кабелите на адаптера това е правило също проблем и заради това може да се е омазал диска. Даже като тръгна веднага започнах да копирам 14к+ файлове за малко над 90Гб и по средата по невнимание бутнах диска и всичко спря :-D ,наложи се да довърша ръчно копирането.
nikolov333 - майстор
Правилно си решил.. Пусни линк, ако намериш нещо интересно, може и аз да си взема една, че щайгите станаха кът в къщи, а дисковете ми чакат да ги прехвърлям на сървъра..
hidrazin - майстор
nikolov333 написа:
За три, ама e 59$ ...
За теб може да е 59$ ама за мен е 30-тина лева... :-D
:partyman:
nikolov333 - майстор
Тебе те знам, че си цар на търсачките.. Мен телефона за толкова ми го намери.. :-D
Между другото.. ТОВА за 50.. и ТОВА за 60 кинта са комбинирани SATA/IDE докинг станции, за 3-ри Диска 2хSATA и 1хIDE..с офлайн копиране, но не ми вдъхват доверие. По принцип дисковете в докинг станцията са по-компактно подредени и заемат по-малко място, а и гравитацията ги притиска към основата му, където се намират захранването и контактите с пиновете на интерфейса за данни, та е по-трудно да ти се разместват кабелите.. TOВА от по-горния линк за мен си е най-доброто като Цена/Качество и захранване, но и от Китай идва към 50 кинта, понеже е "марково" и за мен е много по-качествено от горните две.. зависи дали ти трябва само за SATA, за един диск или за два и ще ти трябва ли за IDE дискове.. Намерих и едно подобно на това, което постна Хидрата по-горе за 30 кинта, ама не ми харесва как се включват в дисковете и за 20 лева разлика не си струва да се икономисва, защото ако му закача по един диск на всички портове и става голямо лепезе..

Прикачен файл

E5-USB3-0-to-IDE-SATA-Converter-USB-IDE-SATA-Adapter-Hard-Drive-SATA-to-USB.jpg_640x640.jpg
E5-USB3-0-to-IDE-SATA-Converter-USB-IDE-SATA-Adapter-Hard-Drive-SATA-to-USB.jpg_640x640.jpg (78.18 KиБ) Видяна 1595 пъти
Lisko - майстор
Може ли да поясниш от къв зор ти трябва повече от един едновременно, че нещо не мога да си представя такава ситуация. Разбира се хипотетично мога - ако редовно клонираш. Но за бекъп за нормални неща... защо???
nikolov333 - майстор
Това ми е последния зор.. Имам към 15-на диска за прехвърляне и мога да си сложа два-три от тях в докинга на бюрото, за да стоят включени н-брой часове или дни, докато намеря и прехвърля всичко, което преценя, че ми е необходимо. Мястото, което заема един легнал диск е повече от докинга, а за три диска сам прецени. Мога да реша да ги сложа и в шкафа при сървъра или на секцията в спалнята. При всички случаи докинга ще е по-удобен, срещу скромната сума от 20лв. допълнително. Изключвам останалите недостатъци на този комплект, като главния е, че няма два SATA конектора, за клониране на съвременни дискове, когато ми се наложи.

Тема "Проблем със адаптер за външен хард диск" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: