Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
hidrazin - майстор
Крайният евтин клиентски продукт почти не се различава от тоя сбирщайн.
Те по принцип SATA за мен лично са изключително калпаво решение.
Така че може да прави проблем както в тоя сбирщайн, така и в самия комп и резултата пак ще е такъв.
На мен пък ми умря докинг станция и то скоро - около Коледа.
Ма не съм вадил диска да видя дали е читав пък и все пак един диск 1TB вече не е сума.
А който са му мили данните, да си мисли овреме как да ги съхрани.
Варианти много но никой не мисли и после почва един рев ... за тъпите снимки от сватбата. :lol:
Та fox_vt да закача желязото на настолен комп и да гледа какво се случва пък после ще го мислим.
:partyman:
fox_vt - майстор
Отидох в мазата там на място да спретна една конфигурация и таман да я пусна се сетих че няма диск с ОС #-o
Теглих една наум и няколко на глас при мисълта да кача всичко горе инстал и т н. Обаче викам си я да взема харда от най стария комп който е АТА ,тъй като адаптера има такъв вход и още един който е подобен ама не знам за какво е. Та него изобщо не го разпозна,слагам работещия и той го няма обаче имам съмнения че захранването не е читаво и откъм молекса. Затова утре направо смъквам захранването от компа в мазата ще взема и сата кабелите и проба преди да го слагам на стационарния комп.
nikolov333 - майстор
Ако щайгата в мазата ти има BIOS с опция Boot from USB си направи една бутваща USB флашка с Hirens CD/DVD.. потърси инфо в нета. Има много програми за форматиране, модифициране, тестване и възстановяване на данни от диск и най-важното е, че има Mini Windows XP или 7, които се стартират директно от нея, без install, та няма да ти трябва и системен диск.. Върши работа за много неща и винаги си нося една за кризисни ситуации. :-D
fox_vt - майстор
Мислих го и този вариант,колко голяма трябва да е флашката за този мини уиндоус.
Kokar - специалист
Всяка флашка ще свърши работа, след като Hirens се събира на едно CD.
То и под 8 GB не може да се намери вече.
Lisko - майстор
Абе хора, какви фабрични дискове, какви пет лева - няма такова нещо - диск произведен за външен и диск произведен за вътрешен. И да - вярно е че не обичат вибрациите, но също е вярно че това с паркирането на главите дето имаше даже специални програмки, са истории отпреди 25 години.
Тъй че, дали стои в кутийка, в док или просто един гол на масата - все тая.
И какви 15-20 лева - тия USB адаптори са много по-евтини, примерно 3 долара, а захранването е 5-6 долара. За 2.5" IDE, даже не ти трябва и захранване, само с адаптора джитка.
Имам кутийки за 2.5" хардове - една за IDE и една за SATA - и двете са някъде на 8-10 години. Струваха по 5 долара. Работят си, нищо им няма. Евтиното не винаги е боклук.
Имам док, имам и тоя адаптор, правил съм и варианта - от задната страна на компа да излиза един по-длъшък сата кабел и един захранващ, но най -доброто е "чекмедже" в компа. Мушкаш сата диска вътре и става "вътрешен". Като си готов с бекъпа - вадиш го увиваш в кухненски станиол и на "отговорно пазене".
Изображение
Kokar - специалист
Lisko написа:
... увиваш в кухненски станиол..."
Това, за Фарадеев кафез ли?
hidrazin - майстор
Не. За защита от електромагнитния импулс на ядрен взрив.
От балистична ракета "Путинка" ... :-D
:partyman:
nikolov333 - майстор
Възможно е за главите да няма проблем с новите дискове. Моята Baracuda беше IDE 40GB 7200 с една плоча и беше най-бързия и тих диск, който съм имал за системен. В интерес на науката още го пазя някъде по рафтовете. След аварията му причукваха главите при включване и до там, но дали се бяха паркирали или са блокирали на паркинг, няма как да съм сигурен. Ако го намеря ще му направя една бърза дисекция, да му видя карантиите. Отогава и аз ползвам само чекмеджета на щайгите и не съм имал проблем..
fox_vt - майстор
Проблема е че няма стационарен комп а само лаптоп, затова юсб свързаност е най удобно. Иначе проблема го реших #-o оказа се че дъното не поддържа бутване от усб с диск не ми се занимава и затова събрах всичко и сложих едно ХP че друго не тръгва на тая щайга. Накрая поиска рестарт заради настройките на харда :o и викам ще използвам момента да закача и големия диск. Пускам после и цензура :-D захранването не тръгва то затова и не го ползвам. План Б другата щайга в мазата която пак има някакъв проблем с тая верига на стартирането но захранването бачка. Вземам го събирам от двата един пускам и..започва да прави проверка на диска. Шах с пешката, по едно време гледам резултатите и виждам капацитет 250Гб :shock: пък малкия е 80. Гледам объркал съм сата кабелите и големия е бил примари #-o . Да ама понеже както е работил така съм го смъкнал уиндоуса още стои и даже си тръгна като пич. И всичко заработи де включително и третия който не е сата. Обаче захранването и кабелите със адаптера са менте и го измислих една кутия захранването от компютъра и адаптера. Малко голямо ще се получи ама няма да има висящи кабели. Иначе такива кутии ли слотове ли откъде може да се намерят или има ли нещо с което да свържа двата сата кабела да може двата диска да са в една кутия но да излиза само един юсб кабел. Малко вероятно е май да има нещо такова :?

Тема "Проблем със адаптер за външен хард диск" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: