Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
vlax - майстор
чет сеп 06, 2018 10:10 pmДимитър Димов написа:
Пич,....
пич - значение на думата пич в Тълковен речник
пич
Значение на думата пич
пичът, пича, мн. пичове, м.
1. Остар. Простонар. Грубо. Извънбрачен син; копеле.
2. Развратник, мръсник, уличник.
3. Разш. Жарг. Младеж, мъж, на когото може да се разчита, обикн. в някакъв лош смисъл.
4. Нов. Жарг. Мъжествен мъж.
5. Диал. Израстък, издънка от стъблото на овощно дърво или лоза; филиз, младочка.

Кое от всичките? :?
Chefo77 - майстор
чет сеп 06, 2018 10:10 pmДимитър Димов написа:
А бе ти от къде я извади тая тема след 4 месеца?
Ами тя си е негова, споделя резултата :lol: :lol: :lol:
Lisko - майстор
Може да ми се смеете на тъпия въпрос, но винаги ли интернета е с договор? (щото колегата спомена, че подписвал)
plamen6703 - майстор
"Винаги" е неустойчиво понятие, един път да не е така и понятието "винаги" се разпада :wink:
Не винаги се сключва договор, на вилата ми има местен доставчик, който взима 3 месечни такси /75 лв./предварително, плащаш си също оборудването, плюс 18 лв. за първоначално включване и след това може месец за месец да плащаш или да се откажеш от услугата. :partyman:
darken_nz - специалист
Ако трябва да бъдем честни, тези, които дават без договор са много малко. Наистина малко...
И много често цената е по-висока, а понякога, дори - доста солена. Примерно на Булсатком, за да ползваш телевизия трябва да им броиш да речем едно 150 лв... Примерно. Аз като човек, който им е ползвал телевизията реших да им видя нета, но той е мега зле.А и точно това, че след време не ме морят с договори ме мотивира. Аз по принцип много, ама много ги мразя! (мразя договори)
В малък град е доста трудничко да избереш правилния доставчик.
Да не говорим, че има противоречиви мнения. Едни хвалят Ментел/ Близу, а други - реват от тях. Проблемът е, че големите доставчици купуват мрежи на по-малките и върви им хващай спатиите...
На практика зависи в кой район си и какво е използвано. Явно ще ги изреждам един след друг.
Лошото е, че, ако човек не е доволен ще трябва да ги трае докато им изтече шибания договор.
Но, всяко нещо си има граница, както и време, до което минават номерцата. Ще дойде някой доставчик и ще ги изнесе набързичко. Тогава само ще хълцат!

Да, в тази тема ще споделям впечатленията си и ако има някой нужда като мене - да не се чуди.
Следващия, който ще пробвам - и за него ще пиша. Все на някой ще е полезно. Айде със здраве! До следващия Интернет Доставчик! :-D
plamen6703 - майстор
При Булсатком като предплатя за цяла година ми приспадат две месечни такси, за мен това е си е отстъпка, плащаш за 10 месеца, ползваш 12 месеца. На едно място ползвам интернет от Булсатком и както се казва, като няма риба и рака е риба, имам приличен интернет, а там избора е Булсатком или Виваком, за мен виваком е най-лошият вариант за телевизия и интернет! :partyman:
Димитър Димов - специалист
чет сеп 06, 2018 10:21 pmvlax написа:
чет сеп 06, 2018 10:10 pmДимитър Димов написа:
Пич,....
пич - значение на думата пич в Тълковен речник
пич
Значение на думата пич
пичът, пича, мн. пичове, м.
1. Остар. Простонар. Грубо. Извънбрачен син; копеле.
2. Развратник, мръсник, уличник.
3. Разш. Жарг. Младеж, мъж, на когото може да се разчита, обикн. в някакъв лош смисъл.
4. Нов. Жарг. Мъжествен мъж.
5. Диал. Израстък, издънка от стъблото на овощно дърво или лоза; филиз, младочка.

Кое от всичките? :?
Ах колко лошо момче съм :datz: ,как може да пускам коментари без да съм проверил в он лайн речниците(написани незнайно от кого) значението на използваните от мен думи,затова публикувам отговор след справка с Речника на чуждите думи, "Наука и изкуство", 2005 г.
Думата пич, казват речникарите, идва от турската pic, която пък идва от персийски. На турски тази дума означава филиз. Ама и филиз е турска дума, значи - издънка.
Речникът по тоя въпрос е безмилостен - като първо значение на пич дава "незаконородено дете, копеле",от турски. После има ботанически термин - пич означава нещо като издънка, която тръгва направо от корена. Трето - "развален човек, уличник"!
И чак най-последното значение на думата пич злите речникари го обясняват като "мъжествен мъж", Но разсеяните речникари са пропуснали да отбележат, че последното значение е най-употребяваното.Благодаря ти :prayer: за безплатният урок.А според теб кое от значенията са имали предвид преводачите със заглавията “Тя е пич'' и ''Пич оправи колата ми"?
С 2 леви - специалист
Слезте на Земята! (почти) всички купуват от БТК (свиваком)... Да продължавам ли? Ментел ползват инфраструктура на бтк, и ... падне ли виваком, пада и ментел - примери - бол! Ся, сериозно - аз съм на свиваком, на оптика 300мбита за 20-йсе лева, с телевизия и т.н. Не е, като да не е имало ядове, но съм доволен. Но! Това е за Бургас. На село съм при друг, щото... така. ;)
plamen6703 - майстор
Дай няколко примера за "падне ли виваком, пада и ментел - примери - бол!" , че ми стана интересно :-D
Сигурно и "Нетера" купува от БТК :wink: много митове, да не вземе да повярва някои в тях :wink: ! :partyman:
Chefo77 - майстор
Не бъркай наземната със сателитната мрежа. Заявките на всички минават през БТК, даунлоуда си е отделен.

Тема "Препоръка на Интернет Доставчик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: