Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
montoya - майстор
Историята ще се запази ако се цъкне на отметката на вайбър за архивиране, но ще добави неговите контакти към твоя вайбър, освен ако не сте ги махнали предварително
nikolov333 - майстор
Именно за това мисля, че е по-добре да се прави с емулатора, за да не разбутват настройките на чужд телефон със всички съпътстващи рискове...
montoya - майстор
Може да стане с андроид емулатор, или направо на таблет но трябва устройството да е със слот за сим карта
bai_bradyra - специалист
чет юни 28, 2018 3:19 pmnikolov333 написа:
Ами телефон ще ти трябва за да си активираш акаунта към Viber.. Логиката им е, че при създаване на акаунт, от Viber проверяват валидността му със SMS или автоматично обаждане до твоя номер от тях..
Проблема е, че не знам как става активирането на компа без приложение за телефон. С приложението за телефона се прави валидация при свързването на акаунта на компютъра към телефона, чрез сканиране на баркод..
QR КОД
nikolov333 - майстор
QR кода е за свързване на настолни устройства към съществуващ номер с Viber.. Тука се коментира създаването на акаунт към телефонен номер, БЕЗ смарт телефон.. :idea:
preslav - майстор
вт авг 28, 2018 11:09 ambai_bradyra написа:
чет юни 28, 2018 3:19 pmnikolov333 написа:
Ами телефон ще ти трябва за да си активираш акаунта към Viber.. Логиката им е, че при създаване на акаунт, от Viber проверяват валидността му със SMS или автоматично обаждане до твоя номер от тях..
Проблема е, че не знам как става активирането на компа без приложение за телефон. С приложението за телефона се прави валидация при свързването на акаунта на компютъра към телефона, чрез сканиране на баркод..
QR КОД
Ако правилно съм те разбрал, сканирането на кода го направих с два компютъра, единият с вградена камера - малко е играчка, но номерът мина, а ако имаш изнесена камера ще е много по-лесно.
Като цяло ползвах предоставените от nikolov333 линкове, а СМС-те получавах на посочения телефон (най-обикновена Нокиа).
Позабавлявай се, не е особено сложно, макар и малко досадно на моменти. Имах възможност да ползвам и смарт устройство, но се оказа, че неговия слот за СИМ е по-малък и не ми се разваляше сегашната карта.
kolev_k - специалист
А какви програмки за изпращане на съобщения от компа към мобилен телефон ще препоръчате?за мтел става въпрос.преди години от сайта на оператора се пращаха безплатни смс-и.
Lisko - майстор
пет яну 04, 2019 11:33 pmkolev_k написа:
А какви програмки за изпращане на съобщения от компа към мобилен телефон ще препоръчате?за мтел става въпрос.преди години от сайта на оператора се пращаха безплатни смс-и.
Че махнаха ли го? Вярно отдавна не съм проверявал?
От компа може да пращаш месиджи по много начини - фейсбук, скайп, вайбър, гугъл хангаутс, уотсап, дори инстаграм. Ако отсрещния телефон не е смарт а ти нямаш никакъв, тогава най-добре да се купят минути за директно обаждане от компютъра към телефони. Опции - много - като се почне със скайп и вайбър и се стигне до български провайдъри със специфични софтуери.
volf - специалист
Ако имаш регистрация в SMS-център още от Мтел и сега си работи.
kolev_k - специалист
[/quote]
Ако отсрещния телефон не е смарт а ти нямаш никакъв.
[/quote]

значи и моя е смарт и отсрещния също.имаме интернет.но ми е много по удобно да пиша на клавиатурата на компа.

Тема "Вайбър..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: