Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
nikolov333 - майстор
Може, но намерих и друг начин..
Ще трябва да си инсталираш на компа Андроид емулатор, като този https://en.bignox.com/en/download/fullPackage и да си регистрираш акаунта, както е показано във видеото..

[youtube]http://youtu.be/mcn-RNxrrCw?t=122[/youtube]
preslav - майстор
чет юни 28, 2018 3:29 pmnikolov333 написа:
Може, но намерих и друг начин..
Ще трябва да си инсталираш на компа Андроид емулатор, като този https://en.bignox.com/en/download/fullPackage и да си регистрираш акаунт както е показано във видеото..

[youtube]http://youtu.be/mcn-RNxrrCw?t=122[/youtube]
Благодаря за отговорите, за сега ще се побъзикам с едно черно berry дето ми се мотка у дома, с емулатора ми се вижда по-сложно, но може да се окаже, че греша.
nikolov333 - майстор
Изобщо не е сложно.. Гледаш клипа и действаш по същия начин..
Lisko - майстор
Мога ли да ползвам чуждо смарт устройство с моята SIM, колкото да се активира акаунта?

Ти можеш ама това значи човека дето ти услужва с телефон да не му трябва вайбър. На теория е възможно да намериш такъв човек, на практика не знам дали е. Ако след време му се прииска да има вайбър, ще му се отвори твоя вайбър. Логиката се помни/разбира най-лесно по следния начин - в скайп се идентифицираш с име, а във вайбър с телефонен номер.

В някои случаи се появява и допълнителен проблем. Да речем основния ти телефон е с номер 123. Имаш и един по-стар телефон който не е за изхвърляне - става за браузване, когато наоколо има нет, става за навигация, за снимки, за скайп, за дропбокс... Тоя втори телефон НЕ става за вайбър, защото вайбър усеща дали го инсталираш на телефон или на таблет. Във втория случай той ще ползва номера на първия ти телефон за идентификатор, но ако искаш да работи на стария телефон - няма как, защото на него нямаш вече номер (нямаш абонамент) и няма как да го активираш. Ти си мислиш че си го ползваш като таблет, ама вайбъра го вижда като телефон и не ще да го види като таблет.

Друг начин за помнене на логиката - даден вайбър акаунт може да се ползва на един и точно един телефон и безброй таблети.
За всяка инсталация на таблет ти трябва телефона (за потвърждение), но след всяка може да го отинсталираш от телефона.

И да - като качество и функции ми харесва повече от скайпа.
EDI - майстор
Ба си сложнотиите.Аз нямам нито Вайбър, нито нещо друго.Карам си на телефония и толкоз.
preslav - майстор
чет юни 28, 2018 3:43 pmnikolov333 написа:
Изобщо не е сложно.. Гледаш клипа и действаш по същия начин..
Благодаря за подсказката - май се получи, но на финалната крива голям зор видях, копираният линк не искаше да се пастира в браузъра.
nikolov333 - майстор
Супер.. Радвам се да помогна. :partyman: Иначе, всеки софтуер си има собствена логика за инсталация и клониране на акаунта. Логиката на Viber е същата при WatsAp и Telegram, понеже не са обвързани с акаунти като Google, Micrisoft или FaceBook. Така, че за мен не е сложно, а в някой случаи е по-добре, че са свързани с телефонен номер, понеже така си намират автоматично контактите от телефонната ти книга, които вече са регистрирани за съответната услуга и не е нужно да ги търсиш или добавяш, ако вече са регистрирани, но в твоя случай, поради липсата на Андроид телефон, ще трябва да си ги добавил, като контакти в телефонната книга на gmail акаунта ти.
preslav - майстор
чет юни 28, 2018 6:32 pmnikolov333 написа:
Супер.. Радвам се да помогна. :partyman: Иначе, всеки софтуер си има собствена логика за инсталация и клониране на акаунта. Логиката на Viber е същата при WatsAp и Telegram, понеже не са обвързани с акаунти като Google, Micrisoft или FaceBook. Така, че за мен не е сложно, а в някой случаи е по-добре, че са свързани с телефонен номер, понеже така си намират автоматично контактите от телефонната ти книга, които вече са регистрирани за съответната услуга и не е нужно да ги търсиш или добавяш, ако вече са регистрирани, но в твоя случай, поради липсата на Андроид телефон, ще трябва да си ги добавил, като контакти в телефонната книга на gmail акаунта ти.
Да, благодаря за помощта! Бях се зарекъл, че със Смарт устройства и съпътстващите ги вибратори няма да се занимавам, но явно правилото "голям залък лапни, голяма дума не казвай" си е валидно и днес. Ползвах си Скупе, ама откакто Чичо Бил го пипна нещата там се сговниха - сега търся алтернативи.
montoya - майстор
Можеш, само трябва да му изтриеш вайбъра, инсталираш го наново с твоята сим карта, инсталираш го на компютъра и го валидираш с устройството, после си вадиш сим картата, преинсталиране пак и те така. Ако обаче преинсталираш на компютъра всеки път ще трябва да правиш този номер заради валидиране посредством телефона. Просто иска сканиране на QR код през приложението
nikolov333 - майстор
Ами то тва добре, ама кво ще стане историята на акаунта на телефона на човека и дали няма да му добави и контактите от телефона не знам..

Тема "Вайбър..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: