• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
MamaMy - майстор
Принтера е отишъл направо на където е тръгнал. Вече е във вечните принтерски полета и печата на воля. Мир на мастилата му. Шапки доло. :sad:
miroki - майстор
Тези мастила с противо-изсъхваща добавка, колко време издържат касетите без да се работи и без да засъхнат? Че имам вече един склад от мастилници и не исках скоро да виждам такава.
kozl - майстор
Принтера, за който писах има почистващо у-во за главите с вакумпомпа към него.
Обаче тавата под у-вото се препълнила с отпадък от мастилата - най-вече черно.
Изпоцапах се доста и панталона си боядисах по невнимание. Но това, което ми направи впечетление, е че тая гняс седи като грес. На непопивни повърхости бавно съхне. Чак днес се омазах от капка в-у найлон, която не съм видял и почистил.

По-предишния мастилено струен принтер пак беше HP и доста пъти са му засъхвали главите, но нямаше почистващо у-во. Те главите бяха в комплект с резервоара за мастило, вадя ги и с парцал напоен в спирт ги минавам, после печатат.
nikolson - майстор
Едно време така се противих да си сменя матричния принтер...
miroki - майстор
Недейте да ползвате спирт, а вода.
DundyTheCroc - майстор
Не спирт, а изопропанол се ползва, дори засъхнала глава ако се накисне няколко дена има шанс да проработи, но не е сигурно де :wink:
В общи линии мастилен ако не се ползва редовно засъхва, после цената на главата повече от тази на принтера. За инцидентно ползване по-добре черно-бял лазерен.
В момента тъкмо съм подхванал два лазерни, брак от работа, HP LJ1100 вече бачка на 100 процента, Xerox Phaser 3117 бачка с единично подаване на листите, за поемаща ролка и сепаратор е, 2 евра при китайците :-D
MamaMy - майстор
Проблем са портовете и драйверите. Много от новите дъна нямат ЛПТ порт, а за старите принтери няма драйвери за 64 битови системи. Само 32 бита и спираме до уин7.

Същата работа като при колите. Викат му уж прогрес.
DundyTheCroc - майстор
Принтерския порт се лекува много лесно лесно с една платка на PCI-E, от тези имам заделени няколко:
Изображение
HP LJ1100 Win10 64bit си го разпознава и сам си сваля драйверите, тонера 25 лева за 3.5к копия. Части малко по-сложно, но при китайците още се намират.
MamaMy - майстор
Всичко имам за него. Няма да се плашиш. Напоследък най-работните почнаха да окапват заради лазера. И то не самия лъч, а драйвера за мотора на полигона. Износва оста и втулката.
miroki - майстор
Да и при мен износи втулката и почна да бръмчи. Излекувах, го, със смазване с грес за лагери. /Високооборотна/ Малко бавно развърта за пръв печат, но се спаси.
Зор ми беше hp1000
Но и за него тръгна драйвера на 7 за 10ка. 64.
С Lexmark 3122е малко тегаво но тръгва с драйвер на 3124. Понякога спира.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Препоръчайте мастилено-струен принтер 3 в 1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: