• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Lisko - майстор
Не е само до джоба. А и до ползването.
Златното правило на купувача гласи: - МислИ колко ще го ползваш!

Така че, може нещо да ти е доста под джоба ако малко го ползваш, а може и да си надскочиш джоба (със заеми например или с пожертване на нещо) ако си сигурен че много ще се ползва нещото.
Това в практически план. А извън него опираме до суета (и мерцедеса вози и шкодата вози, ама друго си е да те видят че джиткаш с мерцедес). Но това е друга тема ;-)

:partyman:
kozl - майстор
В къщи имам НР Deskjet 5525. Преди два дена купих оригинални мастилници (3 цвята +черна) за 75 лв. Купувал съм и на половин цена некакви. 3в1-то има WI-FI и само когато трябва да сканирам повече му включвам кабел. Рядко се ползва за по някой лист, но в повечето случай - цветно. До сега нито една снимка не съм изкарал на фотохартия и не мога да дам оценка за снимки.
Консуматива е скъп, не съм смятал колко ми излиза на страница, по ТТ данни около два пакета за един комплект мастило или това прави към 7 ст. на страница. Обаче по мои спомени аз отдавна не съм купувал хартия, още има в пакета, а това е втори комплект мастилници. Препоръчително натоварване за печат е към 500 стр. на месец, при мен е 3 пъти по-малко.

А това са предложения за офиса, които цитирам за сравнение за проф.машини 3 в 1 с автоматично подаване на хартията за сканиране (ADF) и лазерен печат.

1. Нов Canon (само черен печат) - 1793 лв. без ДДС с 12 мес. гаранция (консуматив - 212 страници за 1 лев без ДДС)

2. II употреба Коника Минолта (черен и цветен печат) - 2150 лв без ДДС с 6 мес. гаранция, зареден с нов консуматив (консуматив за ЧЕРНО 356 страници за 1 лев без ДДС и за ЦВЕТНО 86 страници за 1 лев без ДДС)
Chefo77 - майстор
съб юли 21, 2018 7:34 amshotik написа:
Ще има да си разискваме по темата , същото , както за колите- защо не си вземеш Мерцедес, ами се блъскаш за Дачия, Опел и т. н.
Ами на всеки според джоба,потребностите и познанията към техниката , както писах за моя , харесвам си го , ползвам си го и ми е по джоба.
Не просто Мерцедес, а нова С-класа, само екстрите може да са по-малко.
Аз съм с Brother T500W. Вероятно е сред най-добрите МС принтери на пазара изобщо. Консуматив - 17 лева за 6000 страници черно, 3х13 за 5000 цветно. Теоретично, разбира се!
ДГД тези, които считат, че не за тези, а за близки до тези пари може да се вземе адекватен лазерен 3 в 1 с WiFi, печатащ цветно с близко качество.
Lisko - майстор
Chefo77, забравил си да напишеш колко са "тия пари".
320-350 лева предполагам.
Може би това е същото което ми хвалеше моя приятел.

Като сме на тая вълна - за сканирането:
- За всякакви неофициални, полуофициални, а понякога и официални документи, снимането с телефон не само е напълно достатъчно ами и много по-бързо. По-бързите скенери, дето сами си подават хартията, някои сканират едновременно и от двете страни на листа, правят пидиеф и го пращат на емайл са съвсем други пари.
С един съвременен телефон ако снимаш документ на А4, разделителната способност е над 300dpi, което означава че при следващо отпечатване на сканирания документ, повечето хора въобще не би им минало през ума че "е минавало през телефон".
Има апове които идеално отстраняват полусенките (от сниман текст) и оставят чист чернобял обработен "скан".

Накратко - ако притеснението ви е било качеството и сте се отказали да ползвате телефона, поразтърсете се още малко и пробвайте пак.
LazarGanev - "Велик майстор"
Имам МФУ в офиса, но много често ползвам телефона с една програмка CamScanner, горещо препоръчвам! След заснемането маркира и изрязва документа, после го завърта и изправя, маха сенките и т.н. - много по-добро качество,м както каза Лиско
Chefo77 - майстор
съб юли 21, 2018 7:20 pmLisko написа:
Chefo77, забравил си да напишеш колко са "тия пари".
320-350 лева предполагам.
Може би това е същото което ми хвалеше моя приятел.
Умишлено не пиша цени. Но се замисли - след като на скъп МС принтер базовите лазери не могат да се мерят като цена и качество, каква конкуренция са на съвсем домашните (малко използвани) принтери? Че моя стария беше на 120 лева - кой точно лазер му е конкурентен?
Не казвам, че лазерните са зле - напротив!!! Но добрите струват много пари, които в общия случай не си заслужават, ако не печаташ много. Разбира се, че в офис е много по-добър вариант да сложиш лазерен.
Както във всяка сфера, последен в града не е по-добре от пръв на село :wink:
nikolson - майстор
съб юли 21, 2018 2:08 pmChefo77 написа:
Не просто Мерцедес, а нова С-класа, само екстрите може да са по-малко.
Аз съм с Brother T500W. Вероятно е сред най-добрите МС принтери на пазара изобщо. Консуматив - 17 лева за 6000 страници черно, 3х13 за 5000 цветно. Теоретично, разбира се!
А касетата колко струва?
Chefo77 - майстор
Не е описано да се подменя, наливат се мастила.
MamaMy - майстор
съб юли 21, 2018 8:26 pmChefo77 написа:
Умишлено не пиша цени. Но се замисли - след като на скъп МС принтер базовите лазери не могат да се мерят като цена и качество, каква конкуренция са на съвсем домашните (малко използвани) принтери? Че моя стария беше на 120 лева - кой точно лазер му е конкурентен?
Не казвам, че лазерните са зле - напротив!!! Но добрите струват много пари, които в общия случай не си заслужават, ако не печаташ много. Разбира се, че в офис е много по-добър вариант да сложиш лазерен.
Както във всяка сфера, последен в града не е по-добре от пръв на село :wink:
Много обичам когато имаме задача да превозим щайга с картофи от пазара до в къщи и се сравняват две превозни средства. Порше и Трабант. Въпроса е: С какво Поршето конкурира Трабанта и защо да изберем него като Трабанта е много по-евтин и ще свърши същата работа, пък и си го ремонтирате сами и не давате пари по сервизите?
Отговора е: Когато можете да си позволите Поршето, ще разберете и разликата. До тогава си бръмкайте с Трабанта и се хвалете, че вашия е най-добър. И стилен и икономичен и най-много бега. Чудете се за какво ли някой си купува скъпия Порш?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Препоръчайте мастилено-струен принтер 3 в 1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: