• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
kolev_k - специалист
Честито Рождество на всички форумци! Силно казано е проблем но е дразнещо.Като пусна пот плеара и изскача съобщение: unhadled excepcion occurred[0xE06D736@0x7C812AFB]at kernel32.dll Additional exception has been stored locally and this application will be terminated. Като цъкна да махна прозорчето и плеара се затваря.Като цъкна в-у плеара прозорчето остава отзад и видеото си върви нормално.Някакви повредени или липсващи файлове ли има,и как могат да се възстановят?Благодаря ви и весели празници!
gnt69 - майстор
вт дек 25, 2018 8:50 amkolev_k написа:
Честито Рождество на всички форумци! Силно казано е проблем но е дразнещо.Като пусна пот плеара и изскача съобщение: unhadled excepcion occurred[0xE06D736@0x7C812AFB]at kernel32.dll Additional exception has been stored locally and this application will be terminated. Като цъкна да махна прозорчето и плеара се затваря.Като цъкна в-у плеара прозорчето остава отзад и видеото си върви нормално.Някакви повредени или липсващи файлове ли има,и как могат да се възстановят?Благодаря ви и весели празници!
Като стане така се сменя плеъра или се форматира компютъра и се започва начисто. :partyman:
Lisko - майстор
По принцип не бих се съгласил че се сменя плеъра, но на практика стана точно това. Аналогичен случай, но минах от ВиЕлСи на Пот.
Изневиделица ВиЕлСи-то почна да дава грешка при пускане на видео. Не просто досадно, а натискаш ОКей и се затваря. Ако не натискаш, отзад не върви.
Преинсталирах, мъчих, акъллии по форуми викаха да съм инсталирал кодеци... Кви кодеци бе, виелси-то си идва със всичко. Накрая вдигнах ръце и минах на Пот.
След няколко месеца плахо почнах да пробвам виелси-то и засега почти няма проблеми - самооправи се. Пот-а има един голям проблем - филми с АЦ3 аудио не се
чуват. Трябвало да ходя да му търся кодек. Нещо което хич не обичам. С виелси-то няма такива.
kolev_k - специалист
Доскоро бях с КМП-то,но някак се е изпарил от компа.Сложих го пак,но стои безмълвен и не отваря нищо,а си е асоцииран с видео и аудио файловете.Трябва да го отворя от старт-меню и от неговото си меню да избера файл и си работи идеално
MamaMy - майстор
Пробвай Splash player! Не е най-универсалния, но дава много добро качество и е доста лек. Същевременно тежките филми и клипове не секат и не пикселизират с него.
Kokar - специалист
За статистиката:
VLC, инсталирано и използвано на десетки РС-та, без рапортуван проблем.
То, на някои и ОС има нужда от преинсталиране след много "настройки/тунинг на нещата".
Lisko - майстор
ср дек 26, 2018 5:42 pmMamaMy написа:
Пробвай Splash player! Не е най-универсалния, но дава много добро качество и е доста лек. Същевременно тежките филми и клипове не секат и не пикселизират с него.
Аз реших да го пробвам - не тръгва. Дава грешка и вика да съм преинсталирал. Преинсталирах - пак същото. Написах им на съпорта - ей тъй за спорта. Три работни дни - нищо.
Но което е другата излагация - първия път го инсталирах в директория не по подразбиране (махнах името на фирмата от пътя). При последвалото отинсталиране, уж завърши без грешка, а после всичко си седеше на мястото. Лошо Седларов, лошо.
velas - специалист
А регистри и остатъчни файлове триете ли при деинсталиране/преинсталиране?
MamaMy - майстор
И на мен Splash-a ми направи проблем на чисто нов Вин, но версията беше 7/64. На 32 битов не се е сърдил.
darken_nz - специалист
ср дек 26, 2018 6:20 amkolev_k написа:
Доскоро бях с КМП-то,но някак се е изпарил от компа.Сложих го пак,но стои безмълвен и не отваря нищо,а си е асоцииран с видео и аудио файловете.Трябва да го отворя от старт-меню и от неговото си меню да избера файл и си работи идеално
А може да пробваш да го асоциираш отново. Понякога се получават бъгове.
Случвало ми се е. Освен асоциирането в настройките на плеъра, виж и файловете с коя програма се отварят. Такива номерца са ми се случвали честичко и не само с него.
Освен това, понякога смяната на версията също помага.
Друг е въпроса, че от определена версия нагоре го натъпкаха с ужасяващи реклами, интерфейса стана по-тежък... Може да пробвате и братчето му Pot Player
https://potplayer.daum.net/
VLC е добър плеър, аз също бих го препоръчал. Отваря и блу-рей с менютата (ако някой го интересува) Имам и класик. (Media Player Classic Home Cinema) Друг е въпросът, че повече няма да излизат нови версии - няма разработчици. Но за момента си работи.
Понякога решение на проблема е преинсталация с нещо читаво. Има калпави релийзи...
А може и някой ъпдейт нещо да е омазал...
Това за триенето на остатъчни файлове също е вярно. Аз обикновено преименувам директорията при новата инсталация на програмата и при тези, които познавам (махам ръчно остатъците).
  • 1
  • 2

Тема "Софтуерен проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: