• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
kolev_k - специалист
Здравейте,картата ми на фотото се заключи след изваждане и слагане на компа че така ми е по удобно.сега апарата не иска да снима и ми изписва че е заключена.иначе снимките си ги чете,копират се и се прехвърлят на компа,но не разрешава форматиране нито с фотоапарата,нито с компа.какво да правя?ако е важно в момента формата еFAT32.благодаря!
lov - майстор
Е ми щом ги чете първо виж на компа дали не си я заключил софтуерно. Някои програмки имат тази функция.
Иначе това е класическия начин.


Ако това не стане значи има повредени клетки но за там има други програмки за префлашване и отсраняването им. Дири програмки за възстанвяване на фейкови карти.
kolev_k - специалист
когато я сложих на компа единственото което направих беше копи-пейст.каква програма ще тръгне да ми заключва картата
velas - специалист
Пробвай да я форматираш на компютъра в различни формати и виж кой се чете от фотоапарата.
krasi92 - майстор
Как да пробва като е писал че е пробвал ама не става.Нова карта е най лесното решение или да се опита с програма да я отключи.Опитвал съм второто и след 20 минути цъкане с мишката я изхвърлих в коша.
kozl - майстор
чет фев 14, 2019 9:07 amsstefanov написа:
Изображение
А какъв е принципа на този плъзгач :?
Ключ в картата или оптика към четящото у-во?
Не съм трошил до сега SD карта и не знам.
Ако е ключ в картата може да се е повредил и така картата е заключена и за двете устройста за запис, но се чете.
hidrazin - майстор
пет фев 15, 2019 10:59 amkozl написа:
А какъв е принципа на този плъзгач :?
Ключ в картата или оптика към четящото у-во?
Нито едно от двете. Просто е една пластмасичка дето може и без нея. Просто слагаш парче тиксо отгоре.
Ключето е в гнездото дето пъхаш картата.
Демек ако няма проблем с картата, то тя би трябвало да си бачка както требе на друго устройство.
:partyman:
velas - специалист
пет фев 15, 2019 10:25 amkrasi92 написа:
Как да пробва като е писал че е пробвал ама не става.Нова карта е най лесното решение или да се опита с програма да я отключи.Опитвал съм второто и след 20 минути цъкане с мишката я изхвърлих в коша.
Да, пропуснал съм го. Иначе има и други софтуери за форматиране/възстановяване на външни носители.

Симптомите приличат на физически заключена карта, четене без записване (форматиране).
Както казва Хидрата, залепи тиксо, където е ключето и пробвай.
  • 1
  • 2

Тема "Заключена SD карта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: