Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
lecki - специалист
Да използвам темата, имам HP Lazer Jet Pro MFP26A, като направи около 100 копия (още нова)
тонера свърши дадох я за зареждане в PRINT MAGIC във Варна Ген. Колев 74.
обясниха ми че ще печата по-светло, но понякога просто е много светло направо не става.
От нов на принтера са напечатани около 200 страници. Касетата е оригиналната HP CF279A,
за смяна на тонер ли е или барабан?
vlax - майстор
вт юни 18, 2019 7:10 pmlecki написа:
Да използвам темата, имам HP Lazer Jet Pro MFP26A, като направи около 100 копия (още нова)
тонера свърши дадох я за зареждане в PRINT MAGIC във Варна Ген. Колев 74.
обясниха ми че ще печата по-светло, но понякога просто е много светло направо не става.
От нов на принтера са напечатани около 200 страници. Касетата е оригиналната HP CF279A,
за смяна на тонер ли е или барабан?
Изчакай отговора от MamaMy.
:partyman:
MamaMy - майстор
Ще трябва да занесеш касетата в някоя истинска фирма за поддръжка на офис техника. Читава фирма никога няма да си позволи компромис с качеството. Това може да направи само някой който нищо не разбира от технологията за печат, но купува най-евтиния "тонер" който намери на пазара (разбирай невероятен боклук) и налива с канчето. Такива има много. Пазара е залят както с менте консумативи, така и с менте фирми. Всичко опира до търсенето на най-ниска цена. :)
velas - специалист
79А не се зарежда, а се сменя със заместител.
Няма как да свърши стартов тонер на 100 копия, освен ако не печаташ черни листи...

Всички стойности за брой печат на тонер касети са при 5% запълненост на А4 лист. Из нет-а можеш да видиш колко е 5%...
lecki - специалист
Благодаря ви, значи да купувам заместител и да изхвърля оригиналната.
Да тонера свърши на толкова някъде максимум 150 да са били
копията ама не вярвам, нормален печат.
Преди да купя принтера се консултирах с тази фирма дали зареждат тези касети
и така купувах.
Последна промяна от lecki на вт юни 18, 2019 8:31 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
вт юни 18, 2019 7:10 pmlecki написа:
…..тонера свърши дадох я за зареждане в PRINT MAGIC във Варна Ген. Колев 74.
Занеси я Тук. Над 20 години се занимават с това!
lecki - специалист
Оригиналната ли да занеса ?
Последно стават или не ?
Последна промяна от lecki на вт юни 18, 2019 8:34 pm, променено общо 1 път.
velas - специалист
Принтера има брояч, можеш да провериш. Стартово трябва да е с 500 копия.
79А е за 1000 копия
plamen6703 - майстор
Занеси оригиналната касета, няма проблем да се заради, освен ако не попаднеш на "шивачи" да ти кажат, че не може да се зарежда или да не знаят какво правят. Ориентировъчна цена за зареждане 30-35 лв. и това не е цена за 100 копия :)
Успех! :partyman:
MamaMy - майстор
вт юни 18, 2019 8:18 pmvelas написа:
79А не се зарежда, а се сменя със заместител.
Няма как да свърши стартов тонер на 100 копия, освен ако не печаташ черни листи...

Всички стойности за брой печат на тонер касети са при 5% запълненост на А4 лист. Из нет-а можеш да видиш колко е 5%...
Моля не заблуждавай потребителите с цел пласиране на китайски боклуци. За справка всеки може да отвори Гугъл, да напише зареждане и модела на касетата. Ще излязат милиони резултати. Ако все още не вярваш потърси в сайта на Static Control. Не ми се рови сега да вадя PDF-и с упътвания.

Тема "Принтер препоръчайте, моля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: