• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Neno Er - специалист
Купих си от Кaуфланд геймърска клавиатура Hama с LED подсветка. Не за това, че е за игри, а заради светещите бутони.
Да, ама не мога да ги светна. Има едно мижаво описанийце в което казват какви са гаранционните условия и какво да правим ако решим да изхвърлим изделието.
kr1100 - майстор
Връщай. Няма проблеми- приемат си нещата обратно.
Neno Er - специалист
нед сеп 15, 2019 5:50 pmkr1100 написа:
Връщай. Няма проблеми- приемат си нещата обратно.
Вече един път я върнах. И втората не мога да я светна. Може би причината е в неграмотна работа от моя страна.
За това и попитах тук.
Клавиатурата е на промоционална цена, 17 лева без 1 стотинка. Това ме навежда на мисълта, че са произведени за третия свят и за това са такива.
plamen6703 - майстор
Снимай клавиатурата да я видим, ползвам такава клавиатура но не е от Кауфланд, "опциите" ги превключвам с комбинация от бутони. Виж на твоята имаш ли бутон "FN" долу дясно на първият ред, опитай да го натиснеш да видиш какво се случва. При мен се ползва "FN" и "system keys" в комбинация с "F1", "F2" и т.н според какво искам да превключа. Това е само като идея, на сляпо няма как да се каже нищо сигурно! :partyman:
hidrazin - майстор
Хубаво беше да напишеш модела на клавиатурата. Щот те HAMA произвеждат само един модел клавиатури...
Я виж дали имаш на клавиатурата такъв бутон.
Прикачен файл:
HAMA KE.jpg
HAMA KE.jpg (54.97 KиБ) Видяна 2558 пъти
Между другото - поробвай я и на друга машина.
:partyman:
Neno Er - специалист
нед сеп 15, 2019 6:23 pmplamen6703 написа:
Снимай клавиатурата да я видим, ползвам такава клавиатура но не е от Кауфланд, "опциите" ги превключвам с комбинация от бутони. Виж на твоята имаш ли бутон "FN" долу дясно на първият ред, опитай да го натиснеш да видиш какво се случва. При мен се ползва "FN" и "system keys" в комбинация с "F1", "F2" и т.н според какво искам да превключа. Това е само като идея, на сляпо няма как да се каже нищо сигурно! :partyman:
Да, така трябваше. Ето я клавиатурата.

Прикачен файл

002.jpg
002.jpg (56.06 KиБ) Видяна 2550 пъти
plamen6703 - майстор
Клавиатурата би трябвало с включването да я открие компютъра като устройство, да се свържат помежду си и да светнат бутоните.

Прикачен файл:
klav.jpg
klav.jpg (26.23 KиБ) Видяна 2541 пъти

Виждаш бутона "FN" долу дясно на клавиатурата до "ALT", виж твоя бутон на клавиатурата на това място и го натисни да видиш какво се случва.
Сигурен съм, че клавиатурата ти работи, но не съм сигурен дали на твоя компютър ще работи. Пробвай и кажи какво се случва. :partyman:
Neno Er - специалист
При включването на клавиатурата ми изписа, че се инсталира софтуерен драйвер за устройство и след малко, че то е готово за работа. Тя обаче не светна. И при натискане на бутона FN не се получава нищо.
Може би наистина да има някаква връзка с компютъра. Аз не съм специалист, но утре може би синът ми ще погледне обстойно. Той ми е сисадмина. :-D
Благодаря за помощта. Ще кажа какви са последствията /дано не забравя/. :lol:
:partyman:
Neno Er - специалист
Не можахме да я "светнем".
Не намерихме описанието и никъде в мрежата.
Намираме почти същата но със сини бутони G1...G4, FN , символите на F1.....F12 също са сини.
hidrazin - майстор
Така и не си направи труда да напишеш модела на клавиатурата - има го на лепенката отзад.
Какво очакваш, да хвърляме боб ли???
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Клавиатура." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: