• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Filomatis - специалист
пон фев 24, 2020 3:18 amLisko написа:
Момент са. Ако те тълкувам правилно това става при инсталирането, а от лайв ЦД-то, тоест USB-то минта си зарежда и си работи идеално?
Ако е така, надали е рам, по-скоро може да има нещо на харда (което лесно може да се провери и изключи като причина).

USB-то (тоест всичко що е на него) читаво ли е? Сваленият имидж отговаря ли на контролната сума която като правило се дава в сайта на съответната дистрибуция?
Пробвах с различни флашки,пробвах ги и на друг компютър,инсталира се без проблем.Как да проверя дали е от харда?
torbalan - Дървен философ
Лайв флашка пробва ли?
Filomatis - специалист
пет фев 28, 2020 2:44 pmtorbalan написа:
Лайв флашка пробва ли?
В момента в който дам от биоса да се инсталира ми се появява екрана който съм показал по горе
nikolov333 - майстор
Да не би да е с UEFI BIOS и минта нещо да не го кефи.. С ъпдейт на BIOS-a пробва ли?
torbalan - Дървен философ
Попитах, като пуснеш лайф флашка (тя не иска инсталиране) работи ли?
Lisko - майстор
пет фев 28, 2020 3:05 pmFilomatis написа:
пет фев 28, 2020 2:44 pmtorbalan написа:
Лайв флашка пробва ли?
В момента в който дам от биоса да се инсталира ми се появява екрана който съм показал по горе
Ние боб ли да хвърляме или да се помолим по два - три пъти да обясниш по-подробно.
Няма такова нещо "От биоса като дам да се инсталира". Това е безмислица. Биоса не знае и няма как да знае,
какво и къде инсталираш.
Казано на опростен език процедурата върви по следния начин - съответния външен носител - CD или флашка започва да зарежда линукса.
Следва екран на който има опции - да инсталираме или да заредим "лайв" версия в паметта. Ако изберем второто - линукса се зарежда и е напълно функционален с тази разлика, че не е инсталиран никъде и при рестарт всичко което си правил изчезва, тъй като не е записано на постоянен носител и следващия път пак се почва на чисто. Може и след като вече се е заредила лайв версията да се почне инсталация. (обикновено на десктопа има иконка за целта). Съжалявам, че обяснявам като за начинаещи, но това че си инсталирал няколко, не те прави напреднал, имайки предвид израза "от биоса като дам да се инсталира".
Това което всички ти казваме, но не разбираш е: Зареди лайв, поиграй си малко и дай отговор - всичко ли е наред?

А може би ти само си мислиш, че инсталираш. За да кажеш че инсталираш, трябва да си минал през въпроса "къде" и да си му отговорил. Това случи ли се? Видя ли харда? Колко е голям? Целия ли избра? По дифолт както ти предлага или отиде да го "парчетосаш"? Ако да - на какви парчета?
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с инсталиране на Linux Mint" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: