• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Filomatis - специалист
Опитвам се да инсталирам Линукс на един компютър,но нещо не ми се получава.Пробвах с Ubuntu и Mint,различни флашки-резултата е същия-това което е на снимката :sad:https://www.flickr.com/gp/187119108@N07/dv63v2
.Ако може да ми помогне някой ,моля.
Kokar - специалист
Няколко Mint-a съм инсталирал през последните месеци на различни платформи без никакъв проблем, т.е. и на стари бракми и нови лаптопи.

Предполагам/сигурен, лоши непоправени сектори на хард диска или проблем с паметта.
Програми бол за тестване...
torbalan - Дървен философ
Какъв е компютъра, на който се опитваш да инсталираш линукса?
Lisko - майстор
Момент са. Ако те тълкувам правилно това става при инсталирането, а от лайв ЦД-то, тоест USB-то минта си зарежда и си работи идеално?
Ако е така, надали е рам, по-скоро може да има нещо на харда (което лесно може да се провери и изключи като причина).

USB-то (тоест всичко що е на него) читаво ли е? Сваленият имидж отговаря ли на контролната сума която като правило се дава в сайта на съответната дистрибуция?
Filomatis - специалист
Явно компютъра е за боклука.Благодаря!
Kokar - специалист
След тест с "лайв ЦД-то", както Лиско спомена, може да се изолира проблем с паметта. Т.е. няма проблем с паметта с много малък процент условност...

Ако ти изпадне някое SSD или купиш каквото и да е ново такова на мястото на сегашния хард диск, ще имаш нов компютър като бързодействие.
Аз бих заложил (и съм го направил за стар лаптоп с Минт и предназначен за интернет на вилата) на този вариант.

P.S.
Залагам над 90%, че проблемът е от твърдия диск. :)
Kokar - специалист
Има два свободни слота за памет на дъното, така че при удобен случай може поне да се удвои - 2х3.58€.
Най-бърза диагностика на проблема е с други памет и диск.
По бавно, с някакво (Ubuntu) live CD (на флашка е). Memory test, изтриване на партишъните на твърдия диск и тест.
Инсталиране от друг USB порт също може да отстрани проблема, колкото и екзотично да е.
Не е за изхвърляне все още тази машина - много такива са служили дълги години безотказно. От първите години, когато ИТ персонала почти няма грижи с немарков хардуер.
torbalan - Дървен философ
Лайв флашка ли пускаш?
Кога забива - докато стартираш флашката? По време на инсталиране? След първото рестартиране?

Идеята за добавяне на памет също е добра. Стига да тръгне де.
Filomatis - специалист
чет фев 27, 2020 1:23 pmtorbalan написа:
Лайв флашка ли пускаш?
Кога забива - докато стартираш флашката? По време на инсталиране? След първото рестартиране?

Идеята за добавяне на памет също е добра. Стига да тръгне де.
по време на инсталиране,в самото начало още
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с инсталиране на Linux Mint" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: