• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
lyubohar - майстор
Здравейте.
Проблема е следният-при включване на щапсела на зарядното на лаптопа бушона падна.
Резултата е спиране на зареждането на батерията.Лаптопа го смениха.
И днес пак падна бушона.Добре,че не се повреди нещо.Зареждачката не беше включена в лаптопа.
Веднага смених контактаПо стария има леки следи от късо.
Някакви идеи?
Благодаря.
iliya_i - майстор
А защо не смениха захранването? В техния офис включва ли го? Ако не си го включвал там, иди и им дай да го включат в контакта.
lyubohar - майстор
Смениха целия лаптоп.
А захранването си даваше напрежението.
Някъде вътре в лаптопа беше повредата и не зареждаше.Пробвахме и друга зреждачка.
Въпроса ми е може ли късо в контакта да предизвика повреда в самия лаптоп.
И не виждам къде в контакта може да е дало късо съединение.
Имаше една мостче за зануляването.Но там нямаше следи от късо и го прехвърлих на новия контакт.

Прикачен файл

20200302_194451.jpg
Последна промяна от lyubohar на пон мар 02, 2020 8:09 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
пон мар 02, 2020 8:07 pmlyubohar написа:
Въпроса ми е може ли късо в контакта да предизвика повреда в самия лаптоп.
Не.
Jacomo - специалист
Целия лаптоп включва ли и захранващия адаптор?
kozl - майстор
А какъв е предпазителя.
Сещам се за капсуловано захранване на 12V, от което падаше АП 2А. Понеже беше в гаранция го върнах. След няколко дни ме извикаха, че е готово и демонстрираха изходящото напрежение. Само че захранването вече миришеше на изгоряло, а не беше разкапсуловано, та си помислих окъсяване във филтърния кондензатор след грец диодите. При мен 2А предпазител не е допуснал изгаряне на кондензатора, но при включване през по силен ток кондевзатора се е опекъл, прегорел и късото изчезнало, като резултата е зарядното извежда напрежение.
Да та от късо в контакта не следва да се повреди захранването па и лапатопа. Но при късо във филтриращия кондензатор и прескачане на напрежение по волтова дъга към захранването на лапатопа - може.
След изгаряне на кондензатора и прекъсване на окъсената верига е възможно захранването да възстанови работа.
lyubohar - майстор
Бушоните са това-този за контакти изключваше.
На този контакт се включват различни устройства и досега не е показвал нередност.
И на мен ми се струва,че при включване на захранването има голям ток и затова искри и пада бушона.
Ама съм лаик в тази област и може и да говоря глупости.

Прикачен файл

20200303_111057.jpg
kozl - майстор
E то тока е голям докато се зареди филтриращия кондензатор, но за часи от секундата и това не предполагам да е причина да падне този предпазител ако е изправен.
Но пробвай да размениш АП със съседния който също е 16А, но по друг на външен вид. Аз съм имал слуай на падащи АП такива подобни пак витлови, при по-малък ток от маркирания на предпазителя и сменям и фъргам.
lyubohar - майстор
Днес пак се случи случката.
А контакта е сменен с нов качествен-уж.И сложен разклонител и включено зарядното в него.
В този кръг има включен постоянно само хладилник и аларма.Уж щях да ги разменям,ама направо ще купя нов.
Вече сина ми включва първо зарядното в кантакта и после в гнездото в лаптопа.
Почвам да си мисля,че нещо не са го измислили добре това зарядно.
Последна промяна от lyubohar на ср мар 11, 2020 6:22 pm, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 2

Тема "Падащ бушон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: