Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
efrdimitrov - напреднал
Здравейте, не знам как да търся във форума. Така че ако има подобна тема на моята се извинявам. Имам две захранвания, които съм свалил от компютрите. Едно работи перфектно и захранвам с него един винтоверт. Другото е по-мощно модела е Fujitsu siemens NPS-230CB. Като свържа зеленият, който е отбелязан с PC OFF на платката и масата работи за около секунда и спира. След това само ако ги разделя и на ново свържа пак същото. Преди да пусна товар се чува много лек шум и като пусна спира шума и на 5 и 12V. Не разбирам много от електро, но ако проблема не е сложен ще съм много благодарен на всички за помоща.
sstefanov - майстор
Провери за надути кондензатори.
efrdimitrov - напреднал
чет май 14, 2020 7:07 pmsstefanov написа:
Провери за надути кондензатори.
Прегледах ги и не видях надути. Само да добавя, че съм махнал вентилатора, но и преди правеше така и мисля, че не от него.
hidrazin - майстор
чет май 14, 2020 6:56 pmefrdimitrov написа:
...Едно работи перфектно и захранвам с него един винтоверт. Другото е по-мощно модела е Fujitsu siemens NPS-230CB...
Не знам що на онова захранване NPS-230CB му викаш по-мощно?
Постоянната мощност която може да черпиш от него е едва 100 вата а за 10 секунди може и 260 вата.
Това го прави някое от захранванията които е използвал Хан Крум в периода 803 – 814 година на миналия век.
Що това е "по-мощното" , даже не ми се мисли за по-маломощното - вероятно от времето на цар Соломони и 1000 години по-назад...
НАСОКИ:
На това "по-мощното" захранване му натовари изхода за 5 волта с някоя крушка. Например 21 вата от стоп на лека кола...
:partyman:
efrdimitrov - напреднал
Вързах му крушка и пак същото и крушката изгасва и всичко :cry:

Тема "Захранващ блок с проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: