Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
vencil - специалист
нед юни 07, 2020 10:01 pmnikolov333 написа:
Размера на иконите и надписите им се променят като при 7-цата с Ctrl+ ролера на мишката.. :idea:
При мен работи само увеличаването на иконата но без промяна в големината на шрифта а точно това ми е по-важното.
KingLin написа:
Ето какво ползвам аз когато ми е трудно да се сетя къде да търся даден инструмент в 10:
Създавате нова папка на десктопа и за име слагате ето това: GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
После като я отворите ще видите за какво говоря :) Десятката има всичко което има и седмицата просто с тая пригодност за тъчскрийн и леко взаимстване от андроид е малко по трудно за свикване в началото. Ама както казах това горе ще ви помогне доста.
Чудесно :) , сподели още някой чалъм който ще е полезен за обикновения човечец :?
KingLin - майстор
пон юни 08, 2020 6:38 amvencil написа:
Чудесно :) , сподели още някой чалъм който ще е полезен за обикновения човечец :?
Така е трудно :) подай ми нещо което те тормози! А сетих се нещо. Понеже Майкрософт прецакаха малко home networking-a за до 5 РС-та може безплатно да се ползва Hamachi. Или другия вариант е облак (аз ползвам Гугъл драйв) където да ви стоят нещата до които искате да имате достъп от няколко места. Или по-скъп рутер с твърд диск. Само да не останете с впечатление че много му разбирам на тоя уиндоус :-D Покрай работата ми ми се налага да мога да управлявам достъп като основно става дума за ограничаване на правата на отделни юзери. Иначе Уиндоус има доста инструменти за които нормалния потребител дори и не подозира. Въпроса е какво точно очаквате и за какво го ползвате.
Lisko - майстор
Всеки ден превключвам на 10-тка (служебен) и 7-ца (личен). Разликите постепенно почват да не правят впечатление.
На виртуална машина имам и 98-ца. Е, много , много упростено нещо. Подложка за MS Office.

Хоум нетуъркинга си е екстра, какво се жалваш? Хамачи е VPN, сиреч за отдалечени компютри.
KingLin - майстор
пет юни 12, 2020 11:18 amLisko написа:
Хоум нетуъркинга си е екстра, какво се жалваш? Хамачи е VPN, сиреч за отдалечени компютри.
https://support.microsoft.com/en-us/hel ... -to-finish Няма го вече лесното и за да не се налага да обяснявам на невръстни деца и стари баби с VPN тунела на хамачи ми е много по-лесно.
Lisko - майстор
Не знам кое му е лесното, тая история home group така и никога не я ползвах, а в къщи винаги са се шервали файлове.
Чакай малко, ти обясняваш на отдалечени баби и деца как да шерват в тях си файлове между два компютъра??
KingLin - майстор
съб юни 13, 2020 8:49 amLisko написа:
Не знам кое му е лесното, тая история home group така и никога не я ползвах, а в къщи винаги са се шервали файлове.
Чакай малко, ти обясняваш на отдалечени баби и деца как да шерват в тях си файлове между два компютъра??
На криво си спал или не ти е дала жената? Или българското в теб проговори? Кое точно не ти хареса и как личното ми удобство ти пречи? Въпросите са риторични. Няма да превръщам темата в спор. Който не е намерил за полезно нещо което съм споделил да си търси свои начини!
vencil - специалист
Желателно (или задължително) ли е автоматичното актуализиране на Windows 10 да си остане или както беше при 7-цата най-добре да го няма (поне при мен беше от години спряно).
Lisko - майстор
нед юни 14, 2020 1:29 amKingLin написа:
съб юни 13, 2020 8:49 amLisko написа:
Не знам кое му е лесното, тая история home group така и никога не я ползвах, а в къщи винаги са се шервали файлове.
Чакай малко, ти обясняваш на отдалечени баби и деца как да шерват в тях си файлове между два компютъра??
На криво си спал или не ти е дала жената? Или българското в теб проговори? Кое точно не ти хареса и как личното ми удобство ти пречи? Въпросите са риторични. Няма да превръщам темата в спор. Който не е намерил за полезно нещо което съм споделил да си търси свои начини!
Нито едното, нито другото, нито па българското е проговорило. :)
Честно не разбирам защо си изтълкувал, че нещо не ми е харесало и че нещо ми пречи.
За какъв спор става дума въобще и с какво съм предизвикал такива нападки?

Повечето недоразумения (който не знае кво е тва да види някой мексикански сериал :-D ) стават когато А недообясни нещо и Б неразбрал пита за да разбере. Тогава А го тълкува гаче ли Б е разбрал ама се подиграва. И му вика - абе куца ти сексуалния живот май. На което Б отговаря в подобаващ стил. Съответно В, Г, Д и другите кибици пускат фитили, гледат сеир и набиват пуканки.
Театрото обаче не става ако Б е малко по-умен и не отговори в "подобаващ стил".
А това се случва много рядко.

Към vencil:
Желателно (или задължително) ли е автоматичното актуализиране на Windows 10 да си остане или както беше при 7-цата най-добре да го няма (поне при мен беше от години спряно).
Автоматичното актуализиране на Windows 10 е силно препоръчително. При седмицата никога не е било "най-добре да го няма" - това са бабини деветини разпространявани от пишман-специалисти. Факта че не са те хакнали (или са, но не си разбрал) не доказва че си действал по най-правилният начин. Някои хора нямат антивирусна, но това не доказва, че е правилно да нямаш. Някои хора въобще нямат компютър и си живеят чудесно но това не доказва, че всички ще си живеят чудесно без компютър.

Ай наздраве!
vencil - специалист
От години не използвам антивирусна програма, причината беше че старият ми ПК (вече съм с по-модерен :wink: ) беше толкова слабичък че докато рових из нета доста се затормозяваше та в един момент просто реших да я махна и нещата се нормализираха и така..... През всичките тези години единствено съм разчитал на защитната стена и въпреки че ми бяха изключени ъпдейтите на ОС тя (защитната стена) периодически винаги се е актуализирала и да чукна на дърво не съм имал никакви кахъри (поне не съм разбрал да имам де).
По навик и в момента разчитам само на защитната стена, не съм спрял актуализациите на ОС за сега няма да спирам нищо и ще наблюдавам как са нещата.

Тези дни реших да си сваля 1-2 филма но ми направи впечатление че uTorrent-а не работи нещо както беше преди, постоянно ми прекъсва интернета за кратко и в началото на торента много бързо ми запълва кеша и изписва претоварен диск 100%. Със 7-цата нямах такива проблеми използвам µTorrent 1.8.3 или 2.0.4 обаче и двете версии в момента създават този проблем. Прочетох че 2.2.1 била доста читава и другият път ще пробвам с нея, някакви предложения за торент клиент хвалят qBittorrent и Tixati. Така че ако и с 2.2.1 не се получат нещата ще трябва да търся някаква алтернатива вие какво използвате.
Lisko - майстор
Е то дето пеел дядо поп, най-важното е "Даа внимаааавамамеее!"
Ама можеш ли да внимаваш постоянно :)

Тема "Windows 10" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: