• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
kolev_k - специалист
без операционна система и без оптично устройство.пробвах да сложа някакъв уин от бутваща флашка,ама ми пише че харда бил MBR.Аз това го знам като нещо съвсем друго понятие.Как да процедирам?
ky-kyy - майстор
За пръв път май инсталираш операционна система....По-добре, викни някое хлапе ;)
Antonii - майстор
И моя беше така, в YouTube намерих инструкции как се прави.
По спомени си трябваше бутваща флашка, каквато имате.
И харда чрез текстови команди се привеждаше в нужния формат, ама това е по спомени.
kolev_k - специалист
пет дек 18, 2020 6:59 pmky-kyy написа:
За пръв път май инсталираш операционна система....По-добре, викни някое хлапе ;)
10-ки пъти съм инсталирал и преинсталирал уин.Ама такъв случай не съм имал.А ти не се изхвърляй неподготвен
ky-kyy - майстор
пет дек 18, 2020 10:03 pmkolev_k написа:


10-ки пъти съм инсталирал и преинсталирал уин.Ама такъв случай не съм имал.А ти не се изхвърляй неподготвен
То се вижда, кой се изхвърля и е неподготвен :)
Иначе и да ти обясня, няма да ме разбереш, щом mbr, gpt, bios....си ги чувал някъде, ама не са ти много ясни.
Пак ти казвам, няма да се справиш, защото не ти е ясна материята. Помоли някой, да ти инсталира ОС на лаптопа и не ми дръж тон, че не ти приляга нито на знанията, нито на уменията :)
sstefanov - майстор
Забрави го тоя тъп Windows. :-D
preslav - майстор
съб дек 19, 2020 12:12 amsstefanov написа:
Забрави го тоя тъп Windows. :-D
Отдавна искам да се "откача" от тия тъпанари, но не знам как да го направя, по-точно не знам какви ще са последствията за мен и околните. Ако искаш сподели как стоят нещата.
torbalan - Дървен философ
съб дек 19, 2020 6:06 ampreslav написа:
...
Отдавна искам да се "откача" от тия тъпанари, но не знам как да го направя, по-точно не знам какви ще са последствията за мен и околните. Ако искаш сподели как стоят нещата.
Като се появи десятката - не издържах. Реших да видя как е с Линукс.

Не знам какво правиш на твоя компютър, но като изключим продуктите на Адобче и Аутокад, май всичко останало го има за Линукс.

Ако искаш нещо, което прилича на Windows 7 може да опиташ с това - https://ubuntucinnamon.org/
sstefanov - майстор
съб дек 19, 2020 6:06 ampreslav написа:
съб дек 19, 2020 12:12 amsstefanov написа:
Забрави го тоя тъп Windows. :-D
Отдавна искам да се "откача" от тия тъпанари, но не знам как да го направя, по-точно не знам какви ще са последствията за мен и околните. Ако искаш сподели как стоят нещата.
При мен нещата са така на лаптопа:

HDD 2TB
100GB системен дял за Windows
2 дяла за файлове

SSD 250GB
около 30GB системен дял за Linux
останалото за /home

Dual boot, за някоя програма, която упорито не иска да тръгне с Linux или на виртуална машина с Windows
Нямам игри на лаптопа.
99% от времето в последните 15 години съм с Linux.
  • 1
  • 2

Тема "нов лаптоп..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: