• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
preslav - майстор
Аз и без това се каня да добавям SSD, тъй че може да помоля да ми инсталират там Линукс, а сегашния Уиндоус да си остане поне докато се убедя, че всичко е ОК с Линукса.
silent - майстор
Лаптопа ми дойде с линукс....мъчих се известно време с него и накрая ми писна и го махнах....версията която имах беше ред нещо си и наистина положих усилия но за разлика от уиндоус дето като инсталираш програма натискаш само некст и тя тръгва при линукса все нещо рябваше да настройвам...омръзна ми тази борба...сега не знам как е...
колегата с лаптопа...направи си бутващ usb драйв и с него форматирай и инсталирай...ако не можеш да форматираш така потърси ифо с коя програма можеш форматираш диска ,качваш я на флашка и форматираш, после пак другата спомената вече флашка инсталираш....биоса да зарежа първо от ,usb.....съжалвам че не съм по конкретен но скоро не съм инсталирал уиндоус а и почнах да забравям....
bai_bradyra - специалист
пет дек 18, 2020 6:20 pmkolev_k написа:
без операционна система и без оптично устройство.пробвах да сложа някакъв уин от бутваща флашка,ама ми пише че харда бил MBR.Аз това го знам като нещо съвсем друго понятие.Как да процедирам?
Прочети малко за UEFI. Направи си бутваща флашка с Руфус: https://rufus.ie/ . Там кеф ти mbr, кеф ти gpt :lol:
silent - майстор
Еееееее младото си младо.....верно беше....руфус програмата за бутващата ....флашка.... :partyman:
KingLin - майстор
Алтернатива е и YUMI, аз съм си много доволен от него щото на една флашка можеш да сложиш няколко вида и версии операционни системи, наред със тях да имаш Hirens Boot CD (последната версия има портабъл уиндоус 10), както и други благинки буутващи. Руфуса скоро не съм го разцъквал.
BLUEPUPIL - майстор
нед дек 20, 2020 6:06 ampreslav написа:
Аз и без това се каня да добавям SSD, тъй че може да помоля да ми инсталират там Линукс, а сегашния Уиндоус да си остане поне докато се убедя, че всичко е ОК с Линукса.
Няма да можеш да се убедиш.
BLUEPUPIL - майстор
съб дек 19, 2020 9:51 amtorbalan написа:
Като се появи десятката - не издържах.
Реших да видя как е с Линукс.
Каква е причината да отиваш на w10?
Седмицата бачка прекрасно на UEFI
и GPT!

Linux не става за сериозна работа! :wink:
Защото един куп неща, освен Adobe, почти не
вървят, например Macrium Reflect. A пък
положението при любимият ми Easeus Todo
е плачевно. :cry:

И аз съм много ядосан на Бай Били, ама Linux
ще му трябва доста голяма финансова инжексия,
за да стане поне малко конкурентноспособен.
Въпроса е откъде ще дойдат паричките, като е
free of cost. :lol:
torbalan - Дървен философ
вт яну 26, 2021 12:00 amBLUEPUPIL написа:
...
Каква е причината да отиваш на w10?
...
Не помня вече. Мисля, че някакво постоянно настояване от страна на микрософт беше.
На работа също всичко мина на десятка и те така.

След, като го видях на какво прилича - реших да видя как е с линукс.

А ти след, като ползваш софтуер за уиндоус - е, няма начин. Стискаш зъби :)
KingLin - майстор
вт яну 26, 2021 12:00 amBLUEPUPIL написа:
например Macrium Reflect
Ммм а случайно да имаш билки за технишън едишъна? :-D
  • 1
  • 2

Тема "нов лаптоп..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: