• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
torbalan - Дървен философ
500 метра с обикновен рутер - трудна работа.

По-добре виж говори с кмета дали няма възможност да преместят по-близо до теб някоя от точките или нова да сложат.

Другия вариант е да си ползваш мобилния интернет. Аз като пътувам така правя.
alex_beast - напреднал
нед фев 21, 2021 10:48 pmHouserchi1 написа:
Вижте тя ягито дето си е направих си хваща та и youtube даже зарежда, но за кратко и изчезва сигнала, но аз не се старах с шублер да ги изчислявам до стотни от милиметара. Четох във вашия форум за кантена и въпросът ми е дали ще е по-добър ефектът от нея? Също така има едни пичове от antena.net които предлагат бюджетни антени дали с тях ще се получи ? А за захранването на репийтър има соларни системи който не са скъпи и мисля че ще се получи! Искам да уточня че в права лия до точката на достъп няма ни сгради ни дървета и разстоянието е около 200/250 метра имам приятел с лазерна ролетка др път ще я взема и ще ви пиша с точност !
Намери си рутер дето да работи като репеетер .,.,.,. евтин втора употреба ама поне с 2 антенки.
Разкачаш едната и си качваш ягито и го насочваш
И остава само играта с настройката и насочването .Изпробвал съм го и работи,даже не повярвах на големия обхват
Надявам се да съм помогнал.,., пробвай и пиши :o
Здравейте, направих си кантена от един руски форум ми помогнаха, да ви кажа хваща си на толкова метри и си е бърз интернета !!! :partyman:
съб мар 06, 2021 10:41 amalex_beast написа:
нед фев 21, 2021 10:48 pmHouserchi1 написа:
Вижте тя ягито дето си е направих си хваща та и youtube даже зарежда, но за кратко и изчезва сигнала, но аз не се старах с шублер да ги изчислявам до стотни от милиметара. Четох във вашия форум за кантена и въпросът ми е дали ще е по-добър ефектът от нея? Също така има едни пичове от antena.net които предлагат бюджетни антени дали с тях ще се получи ? А за захранването на репийтър има соларни системи който не са скъпи и мисля че ще се получи! Искам да уточня че в права лия до точката на достъп няма ни сгради ни дървета и разстоянието е около 200/250 метра имам приятел с лазерна ролетка др път ще я взема и ще ви пиша с точност !
Намери си рутер дето да работи като репеетер .,.,.,. евтин втора употреба ама поне с 2 антенки.
Разкачаш едната и си качваш ягито и го насочваш
И остава само играта с настройката и насочването .Изпробвал съм го и работи,даже не повярвах на големия обхват
Надявам се да съм помогнал.,., пробвай и пиши :o
Мисля да си взема EPS32 да му вкарам един код за репийтър на 3,3 волта работи макс 20 дб харчи 330 милиампера. Как мислите ?
shotik - майстор
нед май 23, 2021 9:54 pmHouserchi1 написа:
Здравейте, направих си кантена от един руски форум ми помогнаха, да ви кажа хваща си на толкова метри и си е бърз интернета !!! :partyman:
Покажи материала, интересува ме !
torbalan - Дървен философ
То решения има, но ако не гледаш много видео с висока резолюция, май ще е по-евтино да си ползваш мобилния интернет.
вт май 25, 2021 9:27 amtorbalan написа:
То решения има, но ако не гледаш много видео с висока резолюция, май ще е по-евтино да си ползваш мобилния интернет.
Защо скъпо? Не сте прочели началото на темата по-назад пише че в селото има точки за интернет отключени, а до кантената тя ми излезе около 5 лв.
пон май 24, 2021 8:16 pmshotik написа:
нед май 23, 2021 9:54 pmHouserchi1 написа:
Здравейте, направих си кантена от един руски форум ми помогнаха, да ви кажа хваща си на толкова метри и си е бърз интернета !!! :partyman:
Покажи материала, интересува ме !
Трябва ти метална кутия 82ф отвор ( в моя случай е кутия от водка “Аляска” парче едножилен два квадрата кабел аз ненамерих два квадрата и взех 2,5мм2 също така ти трябват SMA конектори и шублер* задължително
По-подробно ще го опиша в пост :supz:
petromaniq66 - специалист
Опиши и какъв модем ползваш, ако..Куплунга не е толклова важен.
чет май 27, 2021 5:39 ampetromaniq66 написа:
Опиши и какъв модем ползваш, ако..Куплунга не е толклова важен.
За сега съм си взел екстендър Tp-link tl-wa730re втора ръка за 10лв ! Върши работа, но няма много опции! :rolleyes:
  • 1
  • 2

Тема "Wi-fi Антена за до 500 метра" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: