• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Здравейте, готини хора бях чел из този форум как се прави антена, но са много стари темите! Та въпросът ми е възможно ли е да се хване мрежа до 500 метра с каква антена купена или как да си направя такава ? Бях си направил антена “yagi” от клип в Yotube хващаше мрежата но за кратко или аз не съм е направил добре или схемата не е била добра! Имам вила в едно селце (тя не е точно в селцето) селото е в европрограма и има интернет точки безплатни
В селото живеят максимум 50 човека и почти всички са възрастни и никои не ги ползва тези точки искаше ми се поне да ги ползва някой #-o
DMN - майстор
Houserchi1 написа:
Бях си направил антена “yagi” от клип в Yotube хващаше мрежата но за кратко или аз не съм е направил добре или схемата не е била добра!
То за хващане, сигурно е хващала(приемане), но дали е предавала на такова разстояние? Връзката е двупосочна...трябва си и изпращане(предаване).
Преди време си бях взел една купешка антена - оказа се пълно менте - KINAMAX TS-9900. Бе то й даваха едни 5км. обхват, бе мощност 5800 миливата(5.8 вата :shock: ). Бе още тогава се зачудих с тия ватове - как антена захранвана от USB с 500 милиампера ток и напрежение 5V ще изкара 5 вата :?. Ама бях на зор и далеч от вкъщи, та рискувах и я поръчах . В крайна сметка се оказа, че консумира ток 0.15А - демек консумирана мощност - 0.75 вата при 5V...Ми тя антената свързана към лаптопа ми, не можа да направи връзка с излъчван свободен сигнал от източник на около 150-200м. пряка видимост(кви 5км.)...Телефонът ми успяваше да се свърже чрез Wi-fi с този източник, но не и тази антена...Антената хващаше по-далечни сигнали, но проблемът е, че не можеше тя да хвърли сигнал до там, и естествено няма как да стане връзката. Трябва определена мощност на излъчване/предаване от антената.

Със сигурност има външни антени, които не са ментета, но за съжаление не мога да ти кажа кои стават, най-добре е някой с личен опит от такава антена да те насочи...Иначе колкото и да си ги правиш, на 500м. разстояние без някакъв усилвател, според мен трудно ще "хвърлят" сигнал, за да стане стабилна връзка.
:partyman:
nikolov333 - майстор
Даже и да докараш хвърлянето и отсреща трябва такава за да върне сигнала на такива растояния.. Има едни външни дето ги ползват от Булсат, ама утре ще видя каква беше..
mironcho - специалист
Ще стане, ама малко по-сложно. Някъде близо до точките за достъп се слага WiFi повторител (поддържащ две мрежи) единия канал се свързва с точката, а с другия с тясно насочена антена мята сигнала към тебе. Същото устройство и при тебе - приема от далече и създава точка за достъп при тебе. Остава проблема със захранването на далечното от тебе устройство.
Вижте тя ягито дето си е направих си хваща та и youtube даже зарежда, но за кратко и изчезва сигнала, но аз не се старах с шублер да ги изчислявам до стотни от милиметара. Четох във вашия форум за кантена и въпросът ми е дали ще е по-добър ефектът от нея? Също така има едни пичове от antena.net които предлагат бюджетни антени дали с тях ще се получи ? А за захранването на репийтър има соларни системи който не са скъпи и мисля че ще се получи! Искам да уточня че в права лия до точката на достъп няма ни сгради ни дървета и разстоянието е около 200/250 метра имам приятел с лазерна ролетка др път ще я взема и ще ви пиша с точност !
sstefanov - майстор
Колко ти струва да пробваш с една cantena?
Дори кутия от 1 литър натурален сок ще стане.
нед фев 21, 2021 11:16 pmsstefanov написа:
Колко ти струва да пробваш с една cantena?
Дори кутия от 1 литър натурален сок ще стане.
В момента чета една руска книга точно за това и си намерих кен от водка аляска за 1 левче в олx ще видя какво ще измисля идеята ми беше дали има хора пробвали това нещо ще споля скрийншоти утре от книгата :shock:
MamaMy - майстор
Намира ми се една излишна антена за продаване. Edimax - 9dBi Пиши ми на ЛС и ще се разберем

PP Препоръчвам употребата и с този адаптер.
milev5 - специалист
пон фев 22, 2021 12:00 amHouserchi1 написа:
нед фев 21, 2021 11:16 pmsstefanov написа:
Колко ти струва да пробваш с една cantena?
Дори кутия от 1 литър натурален сок ще стане.
В момента чета една руска книга точно за това и си намерих кен от водка аляска за 1 левче в олx ще видя какво ще измисля идеята ми беше дали има хора пробвали това нещо ще споля скрийншоти утре от книгата :shock:
То и там си иска точност на разположение на вълновода.Не го ли спазиш забрави.Най простото работещо е бикуада.Имам 4-ри направение такива и работят безотказно.Без обаче подходящ адаптрер не става.Слагал съм и OpenWrt на TP-LINK 1043ND и антената към него, но след 500-600м сигнала е дроп.Накрая уцелих промоция на RocketM2 за 100лв и се родих.
  • 1
  • 2

Тема "Wi-fi Антена за до 500 метра" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: