• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
barakuda - специалист
MiniTool Partition Wizard 12.3 го вижда като 2ТБ и казва че е GPT.Не ми се занимава да правя експерименти да не ос*ра нещата.От утре ще си имам друг лаптоп с вин10,и ще си го ползвам с него
Lisko - майстор
чет май 20, 2021 3:04 pmbarakuda написа:
MiniTool Partition Wizard 12.3 го вижда като 2ТБ и казва че е GPT.Не ми се занимава да правя експерименти да не ос*ра нещата.От утре ще си имам друг лаптоп с вин10,и ще си го ползвам с него
Оф, това не съобразих - то идва от операционната система. Ако тя не го вижда, не го вижда и програмата.
Едно от големите предимства на MiniTool е че може да мести файлове ако се налага за да раздели дял.
Пример:
Да речем дяла е 1000Гб от които реално са заети 300Гб и 700гб са свободни. Тоест на теория - никакъв проблем да го разделиш на два дяла по 500Гб. На практика обаче, ако към края на дяла има файл(ове) - и пробваш с диск мениджъра на уиндоус -- ти казва - аааа, не може. Докато MiniTool-a просто премества файловете дето са към края на дяла, по-близо до началото и после прави разделянето на две по 500Гб.
barakuda - специалист
Ами имам нов лаптоп с 10-ка.Нацепих харда на 4х1ТВ,но стария пак нищо не вижда.Но вече не ми е проблем.
  • 1
  • 2

Тема "Прекалено голям хард" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: