• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
infomar
Имам проблем, който за сега специалистите на Спринт (Плевен) видно не могат да решат.
От известно време интернета който е кабелен и влиза директно в компютъра (без рутер) спира през нощта след 22:00 часа и идва сутрин ВИНАГИ в определено време 08: 45 - 08:55. Не знам точно в колко часа спира нощем, защото след десет го изключвам и си лягам да гледам филмчета по ТВ.
Това го прави три поредни дни и информирах фирмата. Дойдоха, смениха някакви платки на стълба и следващите два дена нямаше проблем. После проблемът се върна... пак ги сигнализирах...
Преди две години имаше някакво момче в селото което се връзваше нелегално в мрежата и ситуацията бе подобна, но сега от Спринт отричат подобна възможност - мрежата им била непробиваема.
Помислих си може ли от температурната разлика денем/нощем, нещо да става на платките, но идването на интернета по едно и също време ме смущава.
Смених компютъра, но проблемът е същият.
По информация има и други в село които имат подобен проблем.

Някакви идеи какъв може да е проблема?
Показвам какво се вижда в информацията за настройките и връзките.
Прикачен файл:
Snap12.jpg
Snap12.jpg (19.25 KиБ) Видяна 1080 пъти
iliya_i - майстор
Свързали са те през някой рутер, дето е в частна къща и съселянина като си ляга цъка копчето на разклонителя за захранване. Докато се наспи и цъкне отново.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет авг 13, 2021 8:32 amiliya_i написа:
Свързали са те през някой рутер, дето е в частна къща и съселянина като си ляга цъка копчето на разклонителя за захранване. Докато се наспи и цъкне отново.
=D>
infomar
пет авг 13, 2021 8:32 amiliya_i написа:
Свързали са те през някой рутер, дето е в частна къща и съселянина като си ляга цъка копчето на разклонителя за захранване. Докато се наспи и цъкне отново.
Наистина има поставено захранване в частна къща, но познавам човека и никой не изключва това захранване. Поставено е от вънка и се вижда, че има захранване в кутията. Човекът живее в Плевен и си идва в събота и неделя само.
velas - специалист
Един Traceroute ще покаже къде "спира" интернета...
iliya_i - майстор
пет авг 13, 2021 8:38 aminfomar написа:
пет авг 13, 2021 8:32 amiliya_i написа:
Свързали са те през някой рутер, дето е в частна къща и съселянина като си ляга цъка копчето на разклонителя за захранване. Докато се наспи и цъкне отново.
Наистина има поставено захранване в частна къща, но познавам човека и никой не изключва това захранване. Поставено е от вънка и се вижда, че има захранване в кутията. Човекът живее в Плевен и си идва в събота и неделя само.
Само в една в цялото село :? Сигурен съм, че има в поне още една. :-D
infomar
Вече втори път казват че са идвали да оправят проблема и той пак си остава.
Това захранване което е при комшията подхранва усилвателите за телевизията и интернета в нашият квартал. Телевизия има, значи не е от него. Моята къща е веднага след неговата и има някакви платки на стълба срещу мен. Сменени са и няма решение.
Същият проблем има и още един човек, намиращ се на около 400 метра от мен.
Подхвърлиха ми, че ако на някой рутера имало проблем, се получавали подобни неща на други абонати.
Направих сега както имам интернет едно трасиране и ми излиза това на снимката.
Не знам, когато нямам интернет какво да поставя като дестинация.
Не знам, има ли начин от интернет компанията да проследят кога имам и кога нямам интернет и каква е причината за прекъсването.
Прикачен файл:
Snap17.jpg
Snap17.jpg (26.96 KиБ) Видяна 1002 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 14, 2021 9:30 aminfomar написа:
..
Не знам, има ли начин от интернет компанията да проследят кога имам и кога нямам интернет и каква е причината за прекъсването.
..
Виждат кога си в нета и къде е прекъсването
infomar
съб авг 14, 2021 9:40 amn_a написа:
съб авг 14, 2021 9:30 aminfomar написа:
..
Не знам, има ли начин от интернет компанията да проследят кога имам и кога нямам интернет и каква е причината за прекъсването.
..
Виждат кога си в нета и къде е прекъсването
Умряла работа.
Казвам им да го направят, а те отговарят, че нямало как.
Ще ги изтрая още една седмица и ще мисля къде да се прехвърля.
MamaMy - майстор
Не се прехвърляй. Ще съжаляваш. Другите са много по-зле. :lol:
Тормози ги всеки ден. Сигурно Иво Стефанов е на море и няма друг разбиращ да оправи проблема.
  • 1
  • 2

Тема "Интересен казус с интернет от СПРИНТ Плевен." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: