• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
infomar
съб авг 14, 2021 1:14 pmMamaMy написа:
Не се прехвърляй. Ще съжаляваш. Другите са много по-зле. :lol:
Тормози ги всеки ден. Сигурно Иво Стефанов е на море и няма друг разбиращ да оправи проблема.
Генерално съм доволен от тях. Имало е отделни проблеми и са ги отстранявали оперативно. От скоро са въвели някаква странна организация за повредите и нещо не стават работите.
Това е първият по-сериозен проблем на който запецнаха и се чудят какво да правят. Поне така изглеждат работниците които идват да ремонтират, ама май са научени на 10 неща и ако е нещо по-нестандартно, мигат на парцали и вдигат рамене.
Ще изчакам, стига да не стане още по-зле.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 14, 2021 11:12 aminfomar написа:
съб авг 14, 2021 9:40 amn_a написа:
съб авг 14, 2021 9:30 aminfomar написа:
..
Не знам, има ли начин от интернет компанията да проследят кога имам и кога нямам интернет и каква е причината за прекъсването.
..
Виждат кога си в нета и къде е прекъсването
Умряла работа.
Казвам им да го направят, а те отговарят, че нямало как.
Ще ги изтрая още една седмица и ще мисля къде да се прехвърля.
Някоя "част" прецъква при промяна в тока и не се рестартира сама. Тормоз до дупка сутрин и вечер, докато я подменят
Virtex - майстор
съб авг 14, 2021 9:30 aminfomar написа:
Направих сега както имам интернет едно трасиране и ми излиза това на снимката.
Когато нямаш пробвай същото.

Пробвай:
1.

Код: Избери всички

ipconfig /all
Записваш си IP_то на gateway-a.
Пинг-ваш го когато нямаш интернет и гледаш резултата.
2.

Код: Избери всички

ping abv.bg
Pinging abv.bg [194.153.145.104] with 32 bytes of data:
...
Виж дали имаш ping & traceroute по време на спирането. Ако няма после пробвай по IP адрес само (например на abv : 194.153.145.104 )

Хубаво е да се разбере губи ли се свързаност и каква, дали се 'спира' DNS-а или нещо друго.

Ако си зад рутер на някои/някъде и има пуснат 'родителски контрол' образно казано няма да имаш интернет, но ще има свързаност до рутера и при доставчика всичко ще е наред.

Другото, първото IP на traceroute-a е малко интересно...като директно без рутер, но не изглежда реално да е така (т.е. ползваш друго IP).
  • 1
  • 2

Тема "Интересен казус с интернет от СПРИНТ Плевен." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: